Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s 6 kanalovym zvukom na internete

Dobry podvecer, mam podivny problem: Mam 5.1 repro (Mercury HT6200 link) zapojene na OnBoard zvukovke ALC888 na zakladnej doske (Asrock 4Core1333-FullHD link). Problem je ten, ze pri pocuvani hudby na internete (youtube.com, lastfm.com, musicovery.com) mi hraju len predne dva repraky.

Prehravanie hudby z HDD, pozeranie filmov v akomkolvek prehravaci je zvuk bezproblemovy, hra vsetkych 6.

V Control Paneli mam nastavenu 5.1 repro sustavu, nastavenu spravnu zvukovku.

mozno OT: V Ubuntu mi ide zvuk OK, ale to si myslim nie je smerodajne.

Cim to moze byt? Skusim aktualizovat ovladace, ale moc nadeji do toho nevkladam. Nejake tipy?

Vdaka. :-)

dodatok // aa, este som zabudol, ze ked v SW mixery ku karte nastavim nejake prostredie (Environment), napr. Bathroom ci Large Hall, ozve sa vsetkych 6 reproduktorov. Avsak to moj problem neriesi, ziaden z tychto efektov tam nechcem mat.

Myslim ze to bude zavisiet od prehravaca (kedze v ovladacoch si tie efekty povolit nechces). Takze zavisi to od toho aky prehravac sa ti spusti. Predpokladam ze Windows Media Player (alebo si to skontroluj v nastaveniach interntoveho prehliadaca, alebo na youtube na videu pravy klik - about, a uvidis co to je zac). Ak mediaplayer tak si najprv skus v mediaplayeri at prehrat nejake .avi so stereo zvukom ci ti pojdu vsetky repro. Ak nie tak sa hraj s jeho nastaveniami.

Inac vseobecne nechapem naco ti je aby hrali vsetky repro, ked mas len 2kanaly, IMHO nezmysel. Mne by prave vadilo keby mi siel zvuk zozadu vtedy ked nema (a v tomto pripade ist zozadu nema).

Tak je problem flash player. Skus si jeho nastavenia. Ak to nevie tak asi potom jedine nastavit si to v ovladacoch zvukovky, hladat poriadne mozno tam nie su len efekty typu hala apod, ale aj efekt typu "pust do vsetkycvh repro to iste"), alebo je to ine nastavenie, pozri si to poriadne, zavisi to aj od toho aku mas zvukovku takze neviem ako to je konkretne u tvojej zvukovky.

A vseobecne nezavisi to od toho ci online alebo offline, zavisi to od toho cim to prehravas.

Flash taketo nastavenie neobsahuje (lepsie povedane ziadne Audio nastavenie). Ten ovladac zvukovky som preliezol odhora dole, sprava dolava, nic. V environment su len same prostredia, co som uz spominal, ekvalizer nic neriesi a ani ziadne ine nastavenie nezabera. Asi to necham byt. Aj tak by som z toho nic moc nevydoloval. :.( Vdaka za snahu.