Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s DVD-RW

Zdravim mam problem.Koupil jsem vypalovacku na Aukru ale,kdyz sem ji zapojil tak se mi nenacte ani ve spravci zarizeni!Nemohl by mi nekdo poradit co s tim!Nejspis budu potrebovat nejake ovladace,ale CD nemam!Hledal sem na netu ,ale marne asi to neumim?:-[diky za pomoc.

ps:LG-GSA-H44N
Win.XP Home

Ovládače určitě potřebovat nebudeš, budeš potřebovat nějaký vypalovací soft. Ale to jen pro vypalování. Pro čtení ne. Pokud jsi vypalovačku zapojil na samostatný kabel a nenačetla se, zřejmě je v háji a šel bych ji prodejci omlátit o hlavu. Pokud jsi ji zapojil s nějakým diskem na společný kabel, budeš muset zkontrolovat, jestli je vzadu správně přemístěná zkratspojka (jumper) a to opačně, než je ten disk (tzn pokud je disk Master, vypalka musí být Slave a naopak). Taky by nebylo na škodu vlézt do Biosu a zkontrolovat, jestli náhodou nemáš vypnutý Secondary IDE Controller, to by mohla být taky chyba.