Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno TrueCrypt a síla zabezpečení

Ahoj,
hodlám si přes TrueCrypt vytvořit zašifrovanou virtuální (její obsah bude ukládán do souboru) diskovou jednotku a tam ukládat citlivé materiály. Styl práce s tímto nástrojem chápu, jen by mě zajímaly tři věci:

1. Je nějaké bezpečnostní riziko, když pro heslo k připojení té diskové jednotky bude stejné jako mé heslo do systému? Předpokládejme, že ho nikdo nezná, PC je pravidelně záplatováno, žádný trojan atd. na něj nebude vpuštěn, stejně jako žádný jiný uživatel.

2. Je heslo o osmi znacích, kombinující velká a malá písmena, čísla a speciální znaky dostatečně silné (budu tam mít i pracovní data a čert nikdy nespí)? TrueCrypt doporučuje aspoň 20 znaků, ale to mi přijde šílené k zapamatování.

3.Použít bych chtěl šifrování TwoFish, vychází nejlíp z hlediska rychlosti. Opět - je dostatečně silné?

Díky za jakékoliv komentáře a postřehy, i mimo uvedené oblasti, ale k tématu.:-)
Jo - mám Eng. Vista Home Premium.

To je myšlenka! :i:

Ale na druhou stranu - jestliže s osmi znaky je doba odhalení 500 let a s 20 znaky je těch let 500 000, tak by mi stačilo těch osm...:-|

Mám taky obavu, že kdyby mi někdo ukradl disk, tak bude schopen si zjistit NĚJAK heslo do Windows a to bude to první, co ho napadne zkusit na enkryptovaný archiv. Haúúúú, další heslo musí být jinak...

Ved ak si das to heslo 2x po sebe, tak mu heslo z Win predsa na archiv fungovat nebude.

Vseobecne, heslo do OS by nemalo byt mozne rekonstruovat, kedze je to hash. Malo by sa dat len resetnut (nastavit ine heslo). Ale ktovie aky MS-totalexpert to hashovanie hesla robil, takze by som sa na to na 100% nespoliehal :-)

P.S. ak by niekto chcel zistit heslo na dialku apod (ked mas to PC este ty), tak nema problem pouzit keylogger. Ak ide ale len o ochranu pri ukradnuti PC, tak to je vpodstate bezpecne.
Ja osobne mam radsej heslo v BIOSe ktore zahesluje aj HDD, bohuzial velmi malo vyrobcov MB toto podporuje, videl som to len na "znackovejsich" NB, neviem preco to nerobia aj ini, je to IMHO super ochrana. Ani keyloggery sa nechytaju (jedine nejake HW-odpocuvadlo zapojene do kabla klavesnice).