Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem změna cíle instalace nera 7

dobrý den,mám dotaz jestli se nějak dá změnit cíl instalace.při instalaci nera 7 mi to automaticky začne instalovat do program files a nedá mi na výběr jinou možnost.díky za radu

i kdyby to šlo, ani náhodou bych to nedoporučoval - a zvláště ne u nera se snad stovkami záznamů v registrech.
umístění všech programů v jednom společném podadresáři (zvláštním logical volume) je u všech operačních systémů běžné, výhodné kvůli zálohování i kvůli nastavování přístupových práv.

kupodivu ne tak zřídka se stane, že i když program dovolí jiné než default umístění, instalace jakž takž doběhne ale program díky změněným cestám než předpokládaným naběhne až po velkých ručních opravách, nebo není schopen najít své knihovny apod. - tímto zdravím pads v ceně 200t. výše ]:)

a to si přiznejme, nero je jen taková větší utilitka, bez vlastních projektů, a nepotřebuje nutně speciální vlastní adresář.

edit: hm, kolegové tvrdí že to jde. inu kdo chce kam ...

brtníku, já jsem "staromilec", čili už nějaký ten pátek rajtuju na Nero6.
A od začátku, i po několika přeinstalacích /díky mojí blbosti/, dřepí Nero na disku D, ve své vlastní složce, pod svým jménem. Tedy ne Ahead, ale Nero. A všechno je OK.
PS. Na 7, nebo nedej bůh na 8, bych nevlez ani za nic.
6 mi udělá to samý, a nežere tolik místa.
I když je mi jasný, že majitelé Vist, jinou možnost nemají.

teprve až od monsterpacku 7 a výše (taky ho nepoužívám) bych si možná byl ochoten všimnout nera v nějakém osobním adresáři - ale určitě ne na disku d: mimo systém, kdo má takový humus zálohovat.
podobně mě irituje kdejaká potroublá utilitka typu totalcommander, která při instalaci dokonce nabízí vlastní adresář v rootu jako výchozí nastavení:?: - to je nevkus z doby windows 3.1
čili ne že by to vždy nešlo, ale je to neslušné.

a po smutných zkušenostech s nějakým sw jsem spíš poukazoval na stav, kdy to blbec výrobce softu nabízí, a přesto mu to nefunguje - když už vynecháme estetickou stránku věci a chceme mít v systému bordel.

ale všichni předřečníci odpověděli "jde to" a tazatel může být spokojen.

podobně mě irituje kdejaká potroublá utilitka typu totalcommander, která při instalaci dokonce nabízí vlastní adresář v rootu jako výchozí nastavení

Aby bylo jasno: :-p

1) jestli je TC potroublá utilitka, tak to už pak všechno

2) nevím kam nabízí výchozí instalaci, já mám adresář s TC tam kde chci a novou verzi mi stačí jen ručně rozbalit a přepsat staré soubory. O tom se mi u jiných programů s jejich megainstalátorama může jen zdát

Instalátor Total Commanderu má chování jak píše Brtník, tj. chování zhruba z let 1993-6. (Byť ho vylepšili o možnosti přesunu ini souboru do user profilu, dokud to neudělali byla to opravdu ostuda, protože ini soubor do adresáře Windows, to je opravdu Windows 3.1 style :-/)

A je to jen file manager, abyste se z něho nepotento... :-)