Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zjistím verzi pci express?

Mám základní desku GIGABYTE GA-MA69VM-S2 a chtěl bych si pořídit grafickou kartu
Sapphire ATI Radeon HD 3650 512MB DDR3

product.jsp

Potřebuju zjistit jakou verzi pci-e na desce mam protože karta je určena do slotu pci-e 2.0
Je sice zpětně kompatibilní s 1.1 a 1.0 , o to nejde, ale viděl jsem nějaké testy a rozdíl výkonu mezi 2.0 a 1.0 byl opravdu velký.

Ve specifikacích o desce je napsáno pouze PCI Express 16x.

Je možné to nějak zjistit?
Pokud mám tu starší verzi, bude lepší když pořídím kartu určenou přímo do tohoto slotu?

PCIE express verzi 2.0 má jen velmi málo nyní prodávaných desek. Většina co se chlubí PCIE 2.0 to má udělané přes šméčko v podobě čipu který z PCIE 1.1 dělá jakože dvě PCIE 2.0.

Klidně si kup novou karu s PCIE 2.0 což jsou pokud vím GF 8800GT a vyšší nebo Radeony 3850 a vyšší, pojedou na "starší" PCIE 1,0 nebo 1.1 stejně dobře a rychle jako na 2.0

To co jsi viděl jako rozdíl výkonu byli jen marketingové kecy od ATI. Věř kdyby PCIE 2.0 za něco stálo měl bych to už doma :-)

Pokud nestavíš nový počítač a neplánuješ dvě graf. karty nemá cenu PCIE 2.0 vůbec řešit.