Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba v sesíťování

Zdravím.........Chci se zeptat,v čem může být chyba? Mám internet WiFi svedený koaxem do karty v počítači.Odtamtud síťovkou do switch a tam se dělí na další dva.Tady všechno jede dobře.Potřebuji ještě jeden síťový vývod u hlavního počítače a tak jsem do něj dal ještě jednu síťovku.Ta se přihlásila,mám v liště ikonu a připojená notebook nejede.Ani na pevný vývod sítě z desky.Je to original koupená kabel,který jsem si vzal na zkoušku od switche.Tam propojený s PC jede,tady se ani neblikne na kartě kontrolka zelená...Čím to může být??? Díky...............

na nějaké sdílení síťového připojení, či co to tam jako drátuješ, zapomeň.
pokud chceš připojovat více pc na síť (nezávisle na sobě), potřebuješ obvykle router - u něj pak záleží jaké režimy umí.
jednodušší je asi mít přístupový ap zvlášť (do něj povede tvůj koax), z něj přes rj45 bude připojený wan vstup routeru, na jeho lan výstupy si pověsiš počítačů, tiskáren a síťových disků kolik budeš chtít (běžně 4).
wifi kartu z pc si můžeš schovat na jiné časy - až přestěhuješ pc někam kde se ti nebude chtít vrtat přes zeď.