Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na web výpočet Ascendentu

Je to astrologická záležitost, vůbec se v tom nevyznám, jak se to počítá a prý je to docela věda.
Tady ascendent.najdise.cz to mají formou formuláře - výpočet zdarma.
Chtěl bych vás poprosit, zdali byste někdo nemohl popátrat, jestli by to nebylo někde ke stažení, aby to šlo dát na web (javascript, nebo raději PHP) dík 426x

No musíš vycházet z tabulek efemerid - astronomické tabulky kde kdy jaká planeta zrovna je - dají se sehnat i v elektronické podobě na nějaké hvězdárně. IMHO pro výpočet pouhého AC by mělo stačit spočítat k určitému datu východ Slunce a korigovat hodinou narození... Výpočty složité jsou, toť pravda. Jo a bacha, horoskopy se dodnes počítají a zobrazují v geocentrické soustavě :)).

No, tak tam je snad jediná pravdivá věta "Descendent, který leží vždy v protilehlém znamení než Ascendent". I když bych jí spíš řekl, že Ascendent (AC) je místo ve Zvěrokruhu, které právě vychází nad horizontem na východě a descendent (DC) je naproti, teda ta část, co zapadá. Místo, které protíná meridián je medium coeli (MC) (na proti je imum coeli (IC)) a tyto čtyři body tvoří hlavní osy horoskopu. Ovšem nic víc. Vše ostatní se (zjednodušeně) vyčte až z postavení planet v takzvaných domech.

//Edit: Bez postavení planet ve zvěrokruhu a v domech, je jakýkoliv výklad AC nesmysl.

Ano, je to pravda, ale Ascendent je veľmi často pre výklad horoskopu jedna z určujúcich informácií. Pozor však, tento ascendent je počítaný pre védickú - teda indickú astrológiu a často je pre nás - pre západnú astrológiu jedno znamenie vedľa. Viac na www.jurasek.sk

Dobrý den, ta "kámoška" která touží po výpočtu ascendentu jsem já -

Protože jsem astrolog, samozřejmě to mohu vypočítat, když ńěkdo chce - nicméně tohle bych opravdu chtěla ...pro cérky...
no a mezi námi - takové blbůstky přitáhnou lidi, které to zajímá...
Ale samozřejmě není to životně důležité... také jsem chtěla všem poděkovat za snahu