Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Flash biosu jak na to?

Koupil jsem si notebook Acer 5220 a je tam OS linux,chci tam dat OS XP ale je tam problem ze v biosu nejde prepnout na IDE.Tak ze potrebuji flashnout bios ale nejak se me to nedari.Vytvoril jsem si bootovaci flash disk a na nej nakopiroval bios ze stranek Acer,ale nejde to flashnout na novou verzi.Nevite nekdo jak to udelat?pls

Dekuji vsem za odpovedi

Nepotrebujes nic flashovat. Bo ty ked tam daco naflashujes tak sa to uz asi nikdy nezapne. Napis sem ake mas v BIOSe polozky tykajuce sa SATA, ATA, apod. Ak tam mas nieco tykajuce sa SATA alebo ATA, IDE, nastavene na "enhanced" apod., prepni na "compatible" alebo "legacy" apod.

P.S. a mas tam tusim intel chipset, na to musi ist instalovat WinXP aj bez akehokolvek prepinania. Pouzi instalacne CD s integrovanym SP2. Aky mas vlastne problem? Nabootujes z instalacneho CD, a co sa stane? Nieco ti to vypise?

Takoví jako ty na netu chybí nejvíc, pokud by jsi nedělal chytrého, tak by jsi mohl vědět, že Acer 5220 nemá v Biosu SATA disk. Potom tam také nic nejde přepnout a je třeba flashnout BIOS nebo upravit bootovací CD nLitle o sata ovladače pro XP. Takoví jako ty mám ale sakra rád. Nejsi náhodou politik z parlamentu.

Nie je potrebna disketova mechanika, ak mas k tomu utilitu phlash16.exe tak je potrebne nabootovat nejaky DOS, z cohokolvek.

V podstate by ti stacilo vyrobit si bootovatelne CD s DOSom napr. tak, ze si stiahnes image bootovacej diskety W98 napr. z www.bootdisk.com, vo vypalovacom programe si zvolis ze vypalovat bootovatelne-CD, a nacpes mu ten image diskety ako boot image. Na to CD si mozes napalit aj flash utilitu a subor BIOSu. Potom nabootujes z toho CD, zvolis "s podporou CDROM" a na pismene CDROM (napr. D: apod) budes vidiet utilitu aj flash subor. Spustis flash utilitu.

P.S. da sa to aj s flashdiskom ale to sa mi fakt nechce vysvetlovat. Pisal som to tusim uz viackrat, najdi si slova flash disk DOS apod. vyhladavanie je vpravo.