Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace win98

Zdravim! Prosim vas mohl by mi nekdo poradit jak nainstalovat win 98 kdyz mam ted win 2000? Kdyz spoustim instalaci win 98 tak mi to pise ruzne hlasky a ja nevim jak ho nainstalovat, proste to nejde! Moc dekuju za pripadnou odpoved! ;-)

A co má být výsledek?

Jestli má být výsledek Windows 98 jako jediný OS, nabootuj z CD a odstraň stávající oddíly a instaluj. (přijdeš o všechny data)

Jestli chceš dual boot, instaluj podle postupu z README Windows 98 o současné instalaci Windows NT 4.0 a Windows98, tj. Windows 98 musíš instalovat jako první. Jediná změna je, že Windows 2000 rozeznají FAT32, narozdíl od Windows NT.

Příště: žádné různé hlášky a "prostě to nejde", ale všechno poctivě vypisuj, chceš li radu. Naštěstí tady víme co ti to píše .)

bootuje-zjednodušeně řečeno zavádí se nějaký systém.

Zhruba :
Po startu PC vlezeš do BIOSu,nastavíš tam aby se jako první zaváděla CD-ROM,uložíš,po restartu vložíš bootovací CD s WIN98 a zahájíš instalaci - jde o pořadí v BIOSU kde to má prvně zkusit.
Pokud by ti instalátor hlásil chybu SU13,tak v BIOSu odškrtni(disable)prevenci proti virovému útoku.

Ilustrační nastavení boot sekvence v BIOSu:
1.CD-ROM
2.Disketa
3.Pevný disk