Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradit nahradu za nespolehlivou sestavu pro kancelar.

Zdravim, kdysi jsem tu resil problem "piskajicich zdroju" s AMD XP Bartonem 2600+. Vse jsem vymenil a problem zustal. Odhaduji to na procesor (se zdrojem Corsair HX520 ani nenabehl...). Tudiz jsem nucen postavit novy pocitac. Bohuzel jsem v posledni dobe moc nestihal sledovat vyvoj, tak zadam o radu s konfiguraci.

ucel:
- pro kancelar, nahravani a konverzi filmu z TV
- hry nehraju, nepretaktovavam

pozadavky:
- SPOLEHLIVOST!!! (aby to hned po zaruce neodeslo)
- PC bude casto nevytizen, takze asi nejaky uspornejsi procesor kvuli prehrivani
- cim vice SATA, tim lepe, alespon jeden PATA (+ eSATA?)
- system XP Home, casem mozna Vista
- asi bez grafiky (kvuli vyssimu zahrivani chipsetu??? -> spolehlivost)
- 2 jadra, 64 bitu? (s vyznamem pro budoucnost a mozne Viste)

Co by jste doporucili za konfiguraci? (deska + CPU popr. pamet a levnou grafiku - D-SUB, DVI, TV-out). Moc penez nemam, nepocital jsem s tim. Doposud bohate stacilo (bez prace s videem) AMD 2600+, 512MB, Geforce 5200 s W XP Home. Aby to s Vistou bylo alespon podobne rychle (kdyz ma tak "zvysenou" rezii).
Zmena predmetu, pôvodne: Poradit nahradu za (MM..)

Diky vsem za reakce. Abych to nenatahoval, pripravil jsem navrh budouci sestavy s ohledem na cenu a zivotnost. Prosim o informaci moznych problemu nebo spatnych zkusenosti s danym HW. Jde mi predevsim o spolehlivost a pak o cenu... Vim, ze desky by si mozna zaslouzila P35, ale pro danou konfiguraci je to snad dostacujici. S budoucim upgradem moc nepocitam (vzdy jsem s tim pocital, nikdy jsem neupgradoval - nebylo zapotrebi, a pak HW "zdech" par mesicu po skonceni zaruky). Je mozny jedinny upgrade - pridani pameti. Proto bych potreboval dat tip na jednostranne 1GB moduly (ted by mohli jet v dual chanenlu), pak je jedno co bych pridal - prijdu o dual.

1) CPU Intel Dual-Core E2160 (1550,-)
+ dvoujadro s rozumnym vykonem
+ speedstep

2) Gigabyte GA-P31-DS3L (1570,-)
+ durable (kondiky s pevnym dielektrikem, zalite civky...)
- P31 je vylepseni i945, takze pametovy radic dostava zabrat (max. 800MHz stable, pro dualchannel - pouze 2 sloty, pro vice jak 2 sloty bez dualu potreba single sided pameti, nejde double dual)
-ICH7 -> pouze 4x SATA, 8x USB
? jsou vsechny drivery i pro W XP? Na strankach gigabyte ne, na strankach Realteku ano...

3) 2x Patriot 1024MB 800MHz (PSD21G002)(1100,-)
? jsou jednostranne nebo jake jine jsou? (obavam se, ze o oboustranne, tak prosim o radu jake jednostranne s dlouhou zarukou - asi znackovejsi)

4)Gigabyte GeForce 7200GS (256MB, 64bit, GV-NX72G512P2) (780,-)
? TV-out je klasicke S-Video? nebo kvuli podpore HDMI je to jiny konektor bezne nezamenitelny?
? funguje i teto karty DVI-I? (ma stara GeForce5200 jej take mela, avsak signal nebyl LCD HP zachycen)

Prosim, zna-li nekdo odpoved na otazniky o upresneni. Dekuji.