Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sata a IDE

Dobrý den, sestavuji si PC a omylem sem si objednal misto HDD SATA2, disk U/ATA. Mám si ho ponechat, či je v tom markantní rozdíl? PC budu mít pouze na práci v grafických programech a nějakou tu hru (p.e.s.08).

Davnejsie sa na poradni diskutovalo o tom, ze Sata(II) nepriniesol zdaleka tak vela, aky velky marketingovy ruch okolo toho robili, teda ani narast nie je tak markantny.

Ale dnes uz robia dosky vacsinou so Sata pripojenim, max. 1 konektor na PATA a neskor sa zrejme prejde uplne na "bez PATA", preto ak mate moznost ho zamenit za SATA II, vymente ho. To je moj nazor.

Pokud má tvoje deska jen jeden klasický IDE konektor budeš při použití DVD páličky dát disk na jeden kabel, obě zařízení budou muset být fyzicky u sebe případně budeš muset použít propojovací 80žil kabel větší délky jeden metr.

Je lepší a o něco rychlejší použít radši jedno ze zařízení typu sata, buď vyměnit disk nebo páličku vzít v SATA.Asi bych to zkusil vyměnit.