Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zákaz IE

A teď vás všechny prosím - držte se židle, aby jste nespadli.
Já sám mám zakázaný IE - používám Firefox. Jenom že, teď má kolega problém, a to takový, že když ve "Firefoxu" - schválně píši v uvozovkách, protože na jeho monitor nevidím, otevře Seznam E-mail, tak mu zmizela možnost "otevřít adresář". Když klikne na adresář, tak tam všechny adresy má.
Už jsme to konzultovali několikrát, a teď z něj vypadlo, že na modré liště nahoře , se mu objeví - Microsoft IE. Nejsem vůbec znalec, ale myslím si, že je zapotřebí zakázat IE /ne odstranit/. Já ho mám zakázaný, a teď - jéžíšku, maruško to bude smíchu - jak jsem to tenkrát dělal, nemám áhnung. Zkuste blbce sklerotickýho navést - pokud možno "polopaticky".
Mně nezbývá nic jiného, než tam zajet /zase budu muset chlastat/, a nějak mu to dát do richtiku.
Napsal jsem do tech.poradny Seznamu, a dostal jsem jenom návod na IE.
A co včíl ??

hoste - já si sypu popel na hlavu, a zase je mi jasné, že jsem se vyjádřil blbě.
To, že některé stránkay vyžadují IE, to je mi jasný. Jesli má na monitoru ikonu, to také nevím. Ale vím, že má na spodní liště "obálku", když na ní klikne, a chce "napsat nový e-mail", tak se mu mail otevře, a možnost "otevřít adresář" tam není. A ta "hláška" úplně nahoře v modrý liště "Microsoft IE", je pro mně záhada.
A teď už začínám blbnout - opravdu nevím, co s tím.
No nic, zajedu tam, podívám se která bije, a když bude nejhůř, tak pár stovek metrů od něj teče Ohře, přes něj vede most, a to by v tom byl čert, abych nebyl na Nově - "in memoriam".

v nastavení ie, ať už ovládací panely nebo jeho menu: nástroje - možnosti ie - programy - zrušit "aplikace ie by měla zkontrolovat..."
(pro zvlášť hravé ještě záložka zabezpečení - vlastní úroveň - dole na max, případně nahoře další jemnosti)
firefox: menu nástroje - možnosti - hlavní - dole nechat zkontrolovat zda je výchozím prohlížečem.
jiné zakazování ie nemá smysl.

Vítězství je naše jisté, porazili jsme západní imperialisté.
Samosebou, neměl odsouhlasený Firefox jako výchozí prohlížeč, po Skype byl problém ho k tomu navést, a tak jsem mu hned z plochy vyházel ikony IE /měl tam 4(!!!)/, a doufám, že zase bude na nějaký pátek klid.
A vám jěště jednou díky za rady, nakonec to nebylo nic složitýho,i když jsem k němu jel mírně "vosypanej", co tam najdu.
Jako vždy "klasika" - prefetch, plný monitor, temp, plný monitor, RegCleaner, se málem zavařil, fotky 250 kopií jedné fotografie - prostě klasika.
Ku..a, vem si papír a tužku, a piš si. Tady klepneš, tohle votevřeš, tímhle vyčístíš.
Pravým vole, já jsem neříkal levým, ale pravým.
A pak se jeden nesmí divit, že se u toho musím vožrat.
Áááách jo.