Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poradte nekdo zakladni desku k E8400.

Ahoj,

potrebuju poradit nejakou dobrou zakladni desku k Intelu e8400. Chci spolehlivost, dobry vykon, nizke teploty cipu, 4sloty na RAM, aspon 4-6x zadnich USB. Cenu tak prumer, nepotrebuju zadnou drahou, ale ani nechci smejda a nebudu na 95% taktovat. Snad treba za rok, kdyz uz se mne to bude zdat slabe, ale myslim si ze asi ani tak to nebudu pretaktovavat. Nekdo mne nekde doporucil nejaky Gigabyte DS3 P35 nebo tak nejak, ale radsi se jeste chci zeptat tady.

No jo, jenze ja tam jeste hledam porad nejaky rozdil. Maji tam ty DS3R 3 verze a lisi se to v pismenkach a v tom se nevyznam. V cene je rozdil par korun. Tu diskuzi na Ddworldu jsem asi uz pred tim cetl. Tak tam jsem to tusim dostal jako tip.

Maji tam tohle:
P35-DS3R GIGABYTE MB Sc 775 P35-DS3R, Intel P35, 4xDDR2, 8xSATA2, Dula Bios

P35C-DS3R GIGABYTE MB Sc 775 P35C-DS3R, Intel P35, 2xDDR3, 4xDDR2, 8xSATA2
P35-DS3P GIGABYTE MB Sc 775 P35-DS3P, Intel P35, 4xDDR2, 8xSATA2, 1394, Dula Bios

DS3 je vsude, ale nevim, jestli ty pismenka a cisla uplne na zacatku sedi. Asi to ale vypada pouze na tu prvni, ze? Kdyz se na to ted divam. No a ted se jeste divam na tu P35C, ta ma i DDR3, kdybych je nekdy kupoval, ale zatim nevim co je to C. Jednu uz jsem umazal.

The Gigabyte "P35" series is DDR2 only.
The Gigabyte "P35C" series is DDR2 and DDR3.
The Gigabyte "P35T" series is DDR3 only.

Bohatá diskuze (23 stran): viewtopic.php

Porovnání dvou verzí: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_conte nt&task=view&id=9514&Itemid=43

Velmi podrobná recenze na Xbitlabs: http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display /ga-p35c-ds3r_2.html#sect0

Snad tam najdeš to, co tě zajímá.

Liší se právě třeba v podpoře DDR3 pamětí, ve verzi můstku čipsetu ICH9 a podobně. Taky se před nákupem informuj na revizi desky.

Jako bonus videjó: watch

Ještě další popis rozdílů:

Gigabyte includes a range of "3" series boards with very subtle differences, so make sure you check what you're buying. If you want CrossFire, then Gigabyte has the GA-P35-DS3P which also includes Firewire, but you drop a useful PCI slot. If you want an upgrade path, than the GA-P35C-DS3R offers very similar features to the GA-P35-DS3R we reviewed here, but includes two extra memory slots for DDR3-1333MHz. The GA-P35-DS3 (no R) uses the vanilla ICH9 southbridge without Intel Matrix RAID technology and finally the GA-P35-S3 is the cheapest of the bunch with no Ultra Durable II, no solid aluminium capacitors and only six SATA 3Gbps ports.

Verze "C" je právě ta hybridní - DDR2 a DDR3. Někdy bývají s takovými problémy (a samozřejmě nejdou oba typa pamětí kombinovat současně), ale u této desky podle ohlasů snad žádné problémy nejsou a zas to může být výhodné kvůli upgradu.

Tady zas třeba doporučují verzi "R", kvůli RAIDU a lepšímu chlazení čipsetu:

I would recommend the DS3R unless you are on a tight budget.

The DS3R has added chipset cooling which makes hitting higher FSB speeds a litte easier/safer on this board. You may need to a chipset cooler fan on the DS3L otherwiste.

The DS3L is great for the 800FSB chips which do not need to clock the FSB as high to reach extremely high speeds.

The DS3R along with better chipset cooling, adds RAID support and support for more sata drives.

The Higher boards add more items such as IEEE, External Sata etc....

No jo sakra tak jsem tam, kde jsem byl. Hledal jsem ted, ze bych se na verzi C vykaslal a objevil jsem, ze je jeste verze EP35 DS3R(ale ta je pouze na webu GB)a to je asi to sam jako P35 DS3R, ale je to revize 2.1. Jenze ty asi nesezenu. No zitra zavolam do GB a uvidime, jestli to vubec budou vedet. RAID mit asi nebudu. Mam ruzne velke HDD a asi stejne mit jen tak nebudu.

Zatím asi mají v nabídkách všude rev.2.0.

Ta 2.1 by byla fajn.
(verze 1.0 má 1x paralelní a 1x seriový port a u 2.0 a 2.1 už jsou nahrazeny USB - ale to pro tebe asi není problém)

http://www.svethardware.cz/art_doc-C3E89D7FB25EF478 C12573D90028CD7E.html

Modely základních desek GIGABYTE Dynamic Energy Saver
X48 Modely P35 Modely
GA-X48T-DQ6 GA-EP35-DS4 / GA-P35-DS4 (rev. 2.1)
GA-X48-DQ6 GA-EP35C-DS3R / GA-P35C-DS3R (rev. 2.1)
GA-X48-DS5 GA-EP35-DS3P / GA-P35-DS3P (rev. 2.1)
GA-EP35-DS3R / GA-P35-DS3R (rev. 2.1)

No jeste neni vyhrano, tvari se to ze je to skladem, ale jeste neprislo potvrzeni objednavky. Prisel jen mail, ze to musi prohnat systemem, ale ono je mozne, ze jim "system" zacne fungovat az rano v 9hodin:), kdy mu zacne pracovni doba. No a hlavne aby ta revize 2.1 mela to setreni a opravdu ji meli.

To asi budou. Dnes jsem si na to stezoval u Zoneru a ten program na to proste neni. Technik odpovedel neco v tom smyslu, ze sice pouzivaji knihovny od Canonu, ale ze Canon ma jine a proto ze je DPP rychlejsi. Ja jsem to meril a Zoner je cca 5-6x pomalejsi u jedne fotky. Vzhledem k tomu, ze v ZPS trva konverze 1 fotky cca 35-40s, tak si to spocitej. Prave jsem si rikal, ze je to mozna zbytecne ten CPU menit, ale kdyz uz jsem kvuli tomu nekolik dni hledal vse okolo, tak to tak uz necham.

Ten program (nebo jeho knihovny) mohou být lépe optimalizované pro Intel. A vyšší výkon celého systému by se na konverzi projevit měl. Ale to uvidíš až v praxi. Intelu se zas po delší době (když vyráběl různé přímotopy) tyhle Core2Duo povedly a Gigabyte dělá dobrý desky, takže touhle kombinací nic nezkazíš.