Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevim nazev Intregr. zvuku

Cauky,
mam tu starej COMP, ma to Celeron 1,99GHZ, 512 RAM, intgr. VGA Sis, Win XP family. Nevim jaky vyrobce je zvukovky, cili nevim jake drivers dat. Dokumentaci, ani CD-Romy nemam.
Mam zkusit AC97 naslepo, nebo nejakej Diagnostic tool, a ten mi ten nazev zvuku najde ? Dalsi otazka, neni-li to AC 97, co jineho mam zkusit ? Diky

ovladac "AC97" sa neda skusat naslepo, zvukovka totiz je chip ktory moze byt od desiatok roznych vyrobcov. A nepleist si "AC97 controller", to nie je zvukovka, to je len radic ktory je v chipsete.
Myslim ze everest ti nevypise typ zvukovkoveho kodeku (chipu), vypise len typ AC97 controllera, co je naprd. Takze najlepsie je pomocou everest-u zistit vyrobcu a typ zakladnej dosky a potom si na webe vyrobcu zakl.dosky stiahnut ovladace zvukovky pre tu konkretnu zakl.dosku.