Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem běžící HDD

Mám v počítači 3 pevné disky.Je lepší je nechat zapnuté,i když s nimi nepracuji,nebo je mám nechat vypnout po x minutách.Co jim vadí víc?Dík.

Protože z hlediska mechaniky je pro disk kritický právě start a vypínání, tak hlasuji spíše za chod trvalý. Už jen proto, že disk by byl stejně náhodně každou chvíli probouzen nějakými operacemi na pozadí. Pokud je vypínat chcete, zvolte alespoň dostatečně dlouhý interval před vypnutím, minimálně tak 30 minut, lépe více. Pokud by disk neměl mít na "spánek" klid, nedojde ani k jeho vypnutí. Při příliš krátkém intervalu byste se mohl dočkat toho, že disk bude startovat každou chvilku a to bude jeho brzká záhuba.