Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojení PC

Potřebuji převést nějaké soubory a data ze starého PC na nový. Přes internet to neppůjde - jiná IP adresa a jiné problémy. Vým že nejjednodužší by bylo přidat starý HD do nového PC, ale nechci ho zatím vůbec otvírat kvůli záruce. Propojil bych obě PC křížovým kabelem UTP ale nevím jestli potřebuji nějaký software. A jak potom převést jen to co potřebuju, abych si nepokazil nastavení a podobně. Na obou PC je WinXP. Díky Karel.

křížený kabel je užitečná věc, bude se hodit vždycky. vzhledem k tomu že všechny současné domácí routery / switche podporují autonegotiate, může ti být u jednoho jestli zapojíš "přímý" nebo křížený kabel.
čili propoj kříženým oba pc, nastav pevné ip třeba 10.10.10.1 a .10.2, masky 255.255.255.0, a zkus si nasdílet disky.
pokud umíš povolit sdílení síťových disků na firewallu, umíš ověřit dohlednost přes ping, máš na obou pc admošská přístupová práva nebo se umíš vypořádat se "zákeřnostmi" verze home: nesdílí root \ a moc je neobtěžuje ověřování uživatele, už jistě sdílíš.
u verze xp pro si vypiš jednoznačný net help use
aby sis nepokazil nastavení - snad jedině klonováním celého systému přes ghosta, ale tam pohoříš na rozdílném hw. protože:

A jak potom převést jen to co potřebuju, abych si nepokazil nastavení a podobně.

operační systém ani tak nedbá na viditelné jméno uživatele, jako na jeho sid - a to bude u každé nové instalace jiné, na tvůj přikopírovaný adresář C:\Documents and Settings\nějaký_uživatel ti budou kašlat.