Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hacker internetu ...

Zdravím,
mám internet od menšího poskytovatele internetu, který nemá moc dobře sprostředkované služby (pomalý internet při více účastníků, výpadky, ...).

Poslední dobou se signál hodně zhoršil, po domluvě přišel podíval se na problém a ejhle...
Prej se mi někdo naboural na připojení, tvrdil mi že k tomu stačí pouze IP adresa.

Zas tak moc do toho nevidím, ale nezdá se mi aby se šlo napíchnout pouze přes IP adresu, když je vidět pouze když serfuju na netu, chatuju atd..
Je to možné? třeba kvůli špatnému fairwallu poskytovatele, nebo mě jen vodí za nos aby zamaskoval pomalý internet.

Internet > Wifi > 1MBit/s

Díky.

No, ja mam pocit ze si toho technika vobec nepochopil. On sa ti snazil asi povedat ze mas to PC zavirene a ze potom to tvoje PC napr rozosiela vkuse miliony spam emailov cez to tvoje pripojenie, tak jasne ze ti potom uz neostava moc na prenos tvojich dat :-)
Poskytovatel ta nemoze chranit pred tym ze ty si zaviris svoje PC, alebo ak nemas nainstalovane SP2, zaplaty atd (niektore viry scanuju IP adresy nahodne, ty nemusis robit nic, resp. to ze si nerobil nic je to zle, mal si mat stiahnute vsetky zaplaty z microsoft update).

V kazdom pripade ak chces akukolvek radu je nutne to podrobnejsie rozpisat, co vsetko tam mas (presne, znacka, typ) a ako presne to mas pozapajane, kolko PC, kam zapojene, ako daleko od teba je AP, aku mas antenu, apod, a ako a kedy sa prejavuje ten tvoj pomaly internet, co presne myslis tym "se signál hodně zhoršil", nie je to zavisle napr. od pocasia?
A zlepsilo sa to po navsteve technika? Ak ano tak co robil?
Z toho co si napisal sa neda usudzovat absolutne nic. Mozno by si si mal najprv precitat nejake clanky o tom ako funguje Wifi, linku uz jednu mas vyssie.

P.S. ak mas vlastny wifi hotspot (wifi router) tak si ho treba zabezpecit a zaheslovat.