Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "Pokažené" přihlášení do WinXP Home...

Holt jsem si to nějak rozdr*al... :-/

Zkoušel jsem tohle http://pc.poradna.net/question/view/196829-nevidim- simple-file-sharing , asi ne zcela pozorně.

Doposavad jsem měl (v control userpasswords2) nastaveno automatické přihlačování bez logování. Po restartu se mi ale objevila klasická výzva k přihlášení s vyžadovaným zadáním jména a hesla (bohužel obojí šedé), jako jméno tam mám Administrator.[win1.jpg] Po chviličce (pokud nic nedělám) to skočí to na bleděmodrou obrazovku Spouštění systému.... dlouhé minuty se neděje nic. Restart... Pokud po objevení se výzvy k přihlášení odentruju, objeví se hláška, že se nemohu přihlásit z důvodu omezení účtu, viz obrázek.

Odkliknu-li onu hlášku, objeví se Úvodní obrazovka, kde kliknu na "svou" ikonku a Windowsy normálně naběhnou. [win2.jpg] V control userpasswords2 mám okýnko o nutnosti zadat heslo a jméno nezaškrtnuté.

Nechápu, proč se mi tam najednou plete ten účet aministrátor. Jak se toho zbavit?

Díky za rady.

V Houmech je admin v normálním režimu nepřístupný. Vyřešil bych to tak, že bych v control userpasswords2 zaškrtl to okýnko, pak kliknul na účet Mirek a pak to okýnko zase odškrtnul a uložil to. Wokna se zeptají znovu na výchozí účet pro přihlašování, jen potvrdíš nebo zadáš heslo (pokud tam je) a mělo by to být vyřešené.

EDIT: pokud se po pár minutách PCko restartuje, tak se mrkni jestli tam nemáš nějakýho šmejda, samo od sebe by to dělat nemělo.

Samo od sebe ne, to jsem dělal já, protože to viselo a nic se nedělo.

edit:
Díkybohu to bylo ono... ufff
Při zkoumání control userpasswords2 jsem (nepozorností??) dal potvrdit volbu, kdy byl aktivní Administrator, proto to viselo. Po uplatnění uvedeného postupu (viz mia výše) je to opět v pořádku. Díky moc za spolupráci! Jdu si hned pro jedno :beer: i za tebe.

Vyřešeno.