Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem slabý zvuk

Ahojte, taky prosím o radu. Koupili jsme do pc novou zvukovku, starou jsme zakazali i s ovladačemi, jenže zvuk je slabý. I když dáme bedny naplno a nic není ztlumené, tak je veškerý zvuk tak na třetině. Prodavač říkal, že to je nějaká software chyba.Dá se to vyřešit jinač než servisem? Mame win xp home. Nevíte co s tím? Díkes.

uka
http://pc.poradna.net/article/view/4-jak-ulozit-obs ah-obrazovky
http://pc.poradna.net/article/view/2-vlozeni-obrazk u-na-poradnu

Pro vložení náhledů nevybereš na Imageshack ono "Direct link to image"
ale nahoře to druhé
"Thumbnail for forums (1)"

Ještě myslím bývají u některých karet samostatné "mixáže" a tam se to dá též zesílit. Snad u nějaké CMI 8něco to bylo. nemáš ikonku u hodin? Pokud ano, klikni na ní.

Ta stará zvukovka není fyzicky odebraná, jen jsem ji ve správci zakázala i s ovladačem gameportu. Když tu starou místo zakázání odinstaluji, tak mi ji po zapnutí pc začne hledat nový hardware -tak jsem ji zakázala a je klid, je to špatně?

tak mi ji po zapnutí pc začne hledat nový hardware -tak jsem ji zakázala a je klid, je to špatně?

Ano. Může se tam třeba prát IRQ. Jaký byl důvod, nechat starou v počítači? Jedině pokud je integrovaná a vyndat nejde. Ale to se musí zakázat v BIOSu, aby ji správce vůbec nebral na vědomí.

Tak bedny jsou nové se sobwoferem Logitech X-240, stolní dvě bedničky + sobwoofer. Mám je v zelené ďouře. Ta stará zvukovka je taková žlutá skřínečka, nevím jak ji vytáhnout- spíš asi ani ne. Co mám tedy v biose nastavit a přenastavit?

Ta stará "zvukovka" je ve skutečnosti pouze výstup zvuku, o vlastní zvuk se stará "brouk" na základní desce. Takže vlez do BIOSu (nebo někdo, kdo tomu rozumí, ať vleze do BIOSu) a zakaž tam AC97 codec. Pak se ti už nebude do Windowsů tlačit instalace ovládače pro původní zvukovku. K tvýmu problému - myslím si, že nová zvukovka je něco s čipem C-Media 8738, to co jsem měl doma, mi dělalo něco podobnýho - zvuk byl tak o polovinu slabší, než zvuk z integrované zvukovky. Ovládače na to neměly vliv, byla to vlastnost té karty :-(