Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s nefungujícím SMTP od O2?

Ahoj, máte nějakou radu ohledně nefugujícího SMTP od O2? Mám pár známých co jsou přes jejich ADSL připojeni a co registruji, tak už pár dnů Telefonice SMTP server nejede (ostatně to bylo i včera v médiích). Spouštět jim lokální SMTP server nepřichází v úvahu a tak se spíš ptám na existenci nějakého, alespoň trochu spolehlivého open relay SMTP, které bych mohl alespoň na pár dní přenastavit.

Inu, Tiscali fungovalo, ale jenom chvili. Právě se mi ozvala známá, že se jí ty emaily začaly vracet, tak jsem se koukal co se děje a IP Telefonicy se octly na Composite blocking listu, ze kterého používá údaje xbl.spamhaus.org. Když jsem se díval tady: domain.html tak jsem zjistil, že eurotel.cz i iol.cz se ocitly v seznamu. Nejsem zase takový odborník pro boj se spamem, proto se ptám tady jak tuhle situaci řešit?