Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s HD

zdravim
vcera sem rano vstal zapnul pocitac a vse normalne fungovalo, pak sem vypnul pc vyndal hdd a sel za kamaradem pro nejake filmy!byl sem u nej a kdyz pripojil muj hdd tak mu to najelo jen do hlavni obrazovky a napsalo floppy disk fail (40) bylo tam na viber f1 to continue a jeste neco s DEL ale to je fuk protoze se to stejne seklo a neslo zvolit nic!tak sem si rekl ze pujdu za druhym kamosem a udelalo to uplne to same!pak prijdu smutny domu a udela to i doma!nejde vjet ani do biosu je to cely sekly!cim to je??pls poradte:-(

vypadá to nepravděpodobně, ale je možné že se tomu prvnímu známému povedlo opačně připojit molex k disku.
sice to má ochranu (zkosení), ale kladivem a trochou násilí jde všechno.

přesvědčíš se snadno: připoj jen napájecí konektor, nepřipojuj datový - jestli ti díky poruše na napájení zas nebude fungovat přístup do biosu, je čas disku udělat pápá.
pokud bios uvidíš, zkontroluj jumper (jsi líný vypsat ata / sata disk). pokud je nastaven na cable select, vrať ho na master, připoj datový kabel a zkus detekci v biosu.