Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem politý notebook

Syn mi polil notebook colou. Prý chvíli fungoval, potom se vypnul a nyní nereaguje ani na zapnutí. Vím, že ho měl okamžitě vypnout. Ale co teď, byl skoro nový! (Kromě zabití syna):.(

V této chvíli doporučuji servis. Ale je třeb počíat s tím, že oprava může být drahá, v případě, že dočlo k poškození základní desky.
Po polití nestačí notebook jen okamžitě vypnout, ale je třeba jej okamžitě otočit klávesnicí dolů, co nejdřív rozebrat a nechat vyschnout a v případě lepivých tekutin minimálně vyjmout a vypláchnout klávesnici (klidně v umyvadle pod tekoucí vodou).

Jo jo. Vážená paní. Když dojde k polití elektrického spotřebiče tekutinou, je nezbytné jej bleskově odpojit od zdrojů elektřiny. Konkrétně u notebooku to znamená vytrhnout okamžitě baterii (bez ohledu na aplikace) či vyrvat napájecí adaptér.
Teď už je pozdě bycha honiti, nicméně data na hard-disku jsou v pořádku.

//Edit

No když budete mít štěstí tak po pořádném prosušení (po rozešroubování) by to mohlo i fungovat.

před odnesením do servisu můžete zkusit vyndat harddisk, jestli jde třeba přes usb redukci* vyčíst a zálohovat obsah. servisy to automaticky nedělají, pokud by disk byl náhodou funkční, klidně ho přepíšou novou instalací a je stejně po datech.

*) pozor, tyto redukce nefungují pro novější disky sata2.

a doporučuju se předem informovat na odhad ceny opravy - výměna základní desky stojí polovinu ceny notebooku, vzhledem to tomu kam to colové lepidlo mohlo všude zatéct, není jisté že po její výměně bude všechno 100%.