Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade siete

Premyslam(e) vo firme nad upgradom nasej siete. Do internetu sme pripojeny cez ADSL router za ktorym je firewall (486 :-/ s Freesco), dalej switch, server (stare PIII s Linuxom), ktory sluzi ako mailserver, printserver a storage a nakoniec mame 12 PC s Win2000/WinXP. PC na ktorom je firewall uz ledva “zije”, sem-tam zamrzne a vela zivota mu uz nedavam. Linux server je na tom o trosku lepsie, ale HDD je tam len nejaka 40GB, co na mejly a na zdielanie dat pre 12 ludi zas nie je az tak vela…, zalohy robim rucne na svoje PC a na DVD. Premyslam PC kde je firewall aj PC kde je Linux zrusit, zakupit novy firewall (napr. http://imperio.ekatalog.biz/zbozi/cisco-pix-501-50- bun-k9-50-uzivatelu-3des-/detail.aspx?p=z:45496), mail server presunut k externemu providerovi a ako storage myslim ze bude stacit nieco ako (http://imperio.ekatalog.biz/zbozi/ext-hdd-3-5-wd-my book-pro-1tb-2x500gb-usb-fw/detail.aspx?p=z:83195), kedze su tam 2 HDD tak to bude bezpecnejsie ako v sucasnosti. Nova tlaciaren je sietova, takze tam problem s pripojenim do siete nebude.

Myslite ze je to postacujuca nahrada? Vdaka za vsetky pripomienky.

Osobně jsem proti jakémukoliv outsourcingu pošty, kvůli možným problémům s archivací, konektivitou, tříděním apod.

Ještě jsem neviděl (snad kromě firem nabízejících Exchange/Outlook, ale tam je zase velké riziko bezpečnost a rychlost), aby bylo outsourcování tak flexibilní a rychlé (tj. IMAP, nelimitovaná velikost pošty na serveru, vlastní pravidla, vlastní možnost úprav aliasů apod.). Navíc samotná rychlost pošty "někde v netu" je řádově menší než vlastní server v LAN.

Osobně jsem proti jakémukoliv outsourcingu pošty, kvůli možným problémům s archivací, konektivitou, tříděním apod.

Ještě jsem neviděl (snad kromě firem nabízejících Exchange/Outlook, ale tam je zase velké riziko bezpečnost a rychlost), aby bylo outsourcování tak flexibilní a rychlé (tj. IMAP, nelimitovaná velikost pošty na serveru, vlastní pravidla, vlastní možnost úprav aliasů apod.). Navíc samotná rychlost pošty "někde v netu" je řádově menší než vlastní server v LAN.

Tak to je vsetko pravda a preto este vaham... Je pravda ze flexibilita poklesne, ale pracnost a bezpecnost by mala stupnut nie?