Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SD-Ram kompatibilita

Ahoj,
potřebuji do starší desky pořidit ramky, nevím jaké podpora je :

• Support two 168-pin DIMM sockets.
• Support a maximum memory size of 256MB (64Mbit technology) or 512MB (128Mbit
technology) SDRAM.¨

Chtěl bych se zeptat, jaká je rozdíl mezi 64Mbit technology a 128Mbit technology ? Má to souvislost s jedno SS a dvoustranými pamětmi DS ?

Chci si koupit 256Mb, jakou mám koupit SS/DS ? Pokud bych bral 2x128Mb, tak to je to jedno ?

Díky

168pin DIMM su normalne SDRAM moduly (nie DDR). Takze napr. moduly typu "PC133"
To "technologiu" mas zvycajne napisanu v datasheete k danemu modulu, zavisi to od pouzitych chipov. Lepsie je podla oznacenia motherboardu alebo podla chipsetu hladat kompatibilny modul, vseobecne pre stare chipsety je vacsia sanca ze pojde s obojstrannym RAM modulom (= mensia "hustota" chipu) ale nie je to zarucene.

Napis radsej aku presne mas dosku/chipset a aky presne modul chces kupit.

Tam je i810, ten by mal zvladat vsetky 256ky bez problemov, aky presne modul si tam daval? Pochop ze nestaci napisat 256MB. Nie je 256MB ako 256MB. Opis presne oznacenie z nalepky na module. Skusil si ho dat do dosky samotny? Je ten modul funkcny? (v inom PC apod)?

P.S. ak je pre tu dosku upgrade BIOSu (www.msi.com.tw) tak by som skusil.
P.S.2. a ked budes kupovat tak nie ECC a nie registered modul.