Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router Wi-fi

Zdravím,

prosím o radu a snad se najde někdo kdo by mě dokázal poradit.Řeším tento problém:

Je RD s připojením na internet přes Anténu wi-fi od místního poskytovatele.Situace je taková že majitel domu si pořídil notebook s wifi a tudíž si zakoupil vcelku kvalitní router s kterým jsem již měl tu čest a tudíž dle mého názoru by měl být bezproblémový.Je to standartní situace kterou jsem již řešil několikrát.Na router je připojen jeden stolní PC s Xp Home a notebook je VIsta HOme poremium.V routeru je nastavená statická IP která je uvedená při podpisu smlouvy včetně masky a jednoho DNS.Router simuluje DHCP a tudíř IP zařízení si přiřazuje sám.Při pokusu o připojení hlásí Vista že nemůže komunikovat s DNS,což mě opravdu nepřipadá normální.Může se jednat o "ochranu" providera aby nedocházelo k většímu větvení sítě?Nevíte náhodou v čem by mohl spočívat problém?Stejnou situaci jsem již řešil ve více objektech a navíc byl i naprosto stejný provider i způsob připojení tak opravdu nevím v čem je zakopaný pes.Za jakékoliv rady předem děkuji.Nejsem odborník a tudíž budu opravdu rád za věcné odpovědi.Děkuji všem.

ipconfig na tom PC řekne co? Je tam uveden správně DNS server (buď IP co jsi dostal od providera nebo IP adresa routeru)?

nemají nááááhodou obě sítě (tvá LANka a síť providera) stejný subnet?

cože? Ty tam máš 2 routery? Vždyť to je ten případ, na který jsem tě výslovně upozorňoval.

edit: nakresli jak to tam máš zapojené a popiš přesné typové označení všech zařízení co tam máš, jinak se asi dál nedostanem.