Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přežije lejzrovka nezvykle vysokou "denní dávku"?

HPLJ 1300.

Dneska jí dávám (chudince) co proto, včetně právě teď probíhajícího tisku bude mít dnes natočeno tak 8000 stránek (holt uzávěrky s.r.o....). Může to mít (pro ni) nějaké následky? Zatím jsem nejvíce tiskl denně tak 5000 (nikdy nezklamala), jenže dnes se tomu nevyhnu - zítra ráno odevzdávám :-/.

Zařazuju raději do pokecu :-p

Ještě zajímavost:
Používám plnější tonery HP Q2613X (na 4000 stran s 5% krytím). Právě teď se dívám na počítadla:
Stav toneru: 57%
Stránky vytištěné s tímto spotřebním materiálem: 5 073

Zatím pokaždé jsem se s tonerem (cena 1888 vč. DPH a dopravy) dostal na 10.000 stran, náklady na tisk stránky (bez pořizovací ceny tiskárny, papíru a elektřiny) mi vychází trvale na míň než 20 halířů. Docela se bojím doby, až odejde; velké tonery u jiných tiskáren moc vidět nejsou... Recyklované nepoužívám a ani nechci (osobní špatné zkušenosti).

Zamyslel bych se spíš nad něčím jiným - co dělá firma špatně, že je potřeba potisknout takovéto množství papíru. Pravděpodobně se to pouze založí a nikdo v tom už nikdy nic hledat nebude. Rovněž jsme ve firmě kdysi dospěli k tomu, že se v archívu hromadily šanony a každý měsíc jich přibývalo. Pak se začalo tisknout jen to, co bylo opravdu nutné a zbytek se uchovává na přenosných discích. Dokonce když přišla kontrola z finančního úřadu (chodí pravidelně každé 2 roky), tak neměli žádné námitky, sestavy, které chtěli zpětně vidět jim stačily na obrazovce, dále je plně uspokojila skutečnost, že je pro ně můžeme kdykoli dotisknout.

L_Core má účetní firmu, věřím, že si ty kvanta papíru netiskne pro sebe, ale pro zákazníky, kteří třeba nemají ani počítače.
Jinak už hodně ldouho pozoruji trend, že místo, aby se při použití počítačů množství tištěných papírů zmenšovalo, tak počítače slouží k tomu, aby se papíry tiskly jednodušeji, rychleji a v mnohem větším množství.

Firma nedělá špatně nic.

Jedná se "pouze" o účetní závěrku s.r.o. (účetní deník, hlavní kniha). Nevěřím moc tomu, že by finančákům stačilo při kontrole CD - možná jak kde... Navíc, není to moje s.r.o. (dělám to externě za peníze) - předám jim CD a (náhoda je sfiňa) to nebude za pár roků čitelné nebo si to v PC zavirují/omylem smažou (s ohledem na jejich vztah k počítačům a všemu kolem bych se tomu vůbec nedivil...). Totéž se teoreticky může stát i ze zálohama u mě.

Předám-li (doslova prodám) jim papírové výstupy (kde uzávěrku fyzicky mají), jsem definitivně z obliga.