Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypínání počítače

Zdarec klucí,
mám zase takovejhle problém .Vypínání PC bez jakéhokoliv důvodu.Při spuštění ,př. normálním chodu prostě kdykoliv se vypne .Někdy jede dva dny v kuse a pak nejde ani minutu.Nemusím ho odpojovat od zdroje hned jde zapnout,zdroj je fungl novej ,novej chladič na procáku může to být deskou?dík

Tak pajaaa, moze to byt uplne cimkolvek. Tieto rady, co napisem tu uz odzneli asi tak odhadom 600-3256x. Mozete si to overit.

zdroj je fungl novej

Len preto, ze je novy, moze byt chybny, skusit vymenit u kamarata.

novej chladič

A je tam dosledne dotlaceny? Medzi CPU a pasivom je vrstva teplovodivej pasty? Prilieha chladic? Toci sa vetrak?

může to být deskou

Ano, skontrolujte, ci nemate (najma v okoli CPU) nafuknute, vydute "ciapocky" kondenzatorov. Takisto mozete skusit odpojit od zakladnej dosky vsetko, co nie je nutne, nechat len CPU, RAM, grafiku. HDD, mechaniky, PCI karty, USB, proste vsetko odpojit a skusit testovat tak.

Takisto mozete prejst PC na spyware, viry a pod.

Mozete v BIOSe vypnut rozne funkcie WakeOnLan, WakeOnPCI, WakeOnKeyboard a pod...

Mozete (mali by ste) otestovat RAMky programom MemTest86+.

Mozete skontrolovat teploty (pri zatazi), ci sa neprehrieva, popripade prefukat pasivy na MB.

Mozete skusit LiveCD nejakeho Linuxu, ci to pada aj v nom (a teda ci ide o HW zavadu).

Mozete este milion veci, tazko sa radi vseobecne bez dalsich informacii. Poskusajte vyssie popisane a uvidi sa. :))

edit // A este jedna podstatna vec. nabuduce, ked budete pisat nejaku otazku, uvedte presne info. Tu mi teraz chyba HW konfiguracia vasho PC, pouzivany OS, informacie odkedy to robi, co ste predtym robil, zmena HW (to tam ciastocne mate) a pod. Dost by to pomohlo pri rieseni hadanky. ;-)

Jo JO já vím že jsem nenapsal všechno ,ale to jen proto ,že jsem vše víše zmíňěné zkusil.Vzčištíno mám komletně děláto od doby kdy jsem sundaval cladič CPU kvůli zkoušce bratrovo procesoru.Od té doby vypíná,ale kdekoliv na začátku při startu v BIOSU při chodu bez zatížení.Mám intel pentium D 915 2.8Gh,2G ram e-data ,OS win XP,Vista,ati radeon X1950pro 256mb,Biostar P45 ,775.Ramky jsou otesovaný,zroj též,procák taky jde v pohodě (u bratra v pc) zbývá deska tak dík.

Vypínání PC bez jakéhokoliv důvodu

No to je pecka a po par dnoch sa dozvieme:

dělá to od doby kdy jsem sundaval cladič CPU

Teda vymena CPU podla vas nebola tak dolezita, aby ste sa o nej zmienili? A nebolo vam podozrive, ze to robi len odvtedy? :-D Ja sa vam cudujem a radiaci tu maju potom vestit, co s tym je.

Mozne su niektore varianty:
• ten pasiv ste tam nenasunul riadne, neprilieha = nevedie teplo. (nepisete nic o teplotach, overite trebars v BIOSe, alebo programom SIW)
• na CPU ste nenapatlal/napatlal nespravne mnozstvo pasty
• takisto je mozne, ze zmenu CPU uz Windows proste nerozdychal.

Tot niekolko napadov. :))