Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spravne nastaveni fsb a taktu pameti

jaky mam nastavit v biosu spravny takt procesoru sbernice a pameti ? Nechci pretaktovat jen by to bylo spravne. Vypis Aida :
cpu intel celeron-S, 1116MHz
tualatin a80530

deska abit st6-raid http://www.svethardware.cz/art_doc-0972B84B654466A7 C1256A65004496C9.html

pamet PC133 (133Mhz) 256MB

grafika Ati Rage128 Pro agp

OS XP pro

nevi zda to staci jako informace pro nastaveni. diky za pomoc

Anglicky moc neumim a v manualu 80 stran jsem zadne tabulky s priklady nenasel. PC dlouho nebyl pripojen, je tam nova baterka, netuhne jen nevim, jak to ma byt spravne. Kdesi jsem ted nasel tohle (ten chtel ale taktovat). Takze 105MHz ? viewtopic.php . Chci jen aby pc bylo stabilni a optimalne nastavene.

Kazdopadne k veci, nejvetsi prekazkou v taktovani budou podle meho pameti. Pac bezi na 133MHz, coz je vuci Celeronu na 100MHz FSB asynchro - 4:3, takze zvednout FSB na 105MHz = dat pametem 140MHz. Takze:
1. dej pameti na 100 MHz (DRAM Frekvency = HCLK), pri ponechani CAS LAtency = 3
2. zkus taktovat CPU zvedanim FSB, prozatim bez zvedani napeti
3. po kazdem zvednuti FSB zkus nabootovat do Windows
4. az to nepujde, tak zkus zvednout napeti, vzdy pouze po 1 kroku a nemel bys jit vyrazne vys nez 1,6 - 1,65V
5. pak muzes zkouset lepsi casovani pro pameti