Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude TV karta s rozhraním PCI 2.3 fungovat v kompu s PCI 2.2?

Dobrý den, chci do počítače Compaq s Pentiem 4 a 1GB RAM, Windows XP (http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Ho me.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=12454&prodSeriesId = 316517&lang=en&cc=us) dát tuto TV kartu Leadtek Winfast DVR3100 H http://multimedia.alza.cz/televizni-karta-leadtek-w infast-dvr3100-hybrid-d86212.htm

Diagnostický program mi říká, že komp má PCI 2.2, zatímco karta je PCI 2.3

Bude to bez problémů fungovat, nebo je to problém?

Předem díky za tipy.

bude funkčná bez problémov,jediný rozdiel medzi revíziami 2.2 a 2.3,ktoré sú dôležité pre koncového užívatela je ten,že revízia 2.2 mala podporu pre 3.3+5.0V pci karty,revízia 2.3 už nemá povinnú podporu pre staré 5.0V pci karty,takže 5.0V napájanie už nemusí byť na doske s pci 2.3 revíziou zapojené[jediný intel ponecháva v pci radiči kvôli spätnej kompaktibilite zapnuté 5.0V napájanie aj na nových čipsetoch] a staré karty s pci rev.1.1 už nemusia byť funkčné,všetky karty s pci2.3 už idú na 3.3V,vc miestach,kde bolo 5.0V napájanie majú takéto karty vynechané kontakty alebo urobené zárezy-obvykle dva,pci2.2/2.1 majú kontakty kompletné a zárez len jeden a môžu byť napájané aj 3.3V alebo 5.0V,prípadne len jedným z nich,vtedy sú síce prítomné kontakty,ale zapojené do prázdna a v zbernici len signalizujú prítomnosť podpory nižšej verzie pci