Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paměti a rychlost

Zrychlí se mi PC, když místo původních pamětí 2x1Gb 667MHz cl5 koupím 2x1Gb 800MHz cl4 nebo 2x2Gb 800MHz cl5. Mám C2D6400, RAM 2x1Gb 667 MHz cl5, WINDOWS VISTA. Zrychlení myslím v otevírání aplikací a využitelnost v hrách. Nebo nemá smysl měnit paměti.

spíše zjistíš přínos rozšířením paměti. Ale pozor - Vista 32b podporuje max. 4GB RANM, přičemž využitelných bude tak 3GB, zbytek přemapují HW zařízení počítače. Rychlejší paměti ti pak nepomůžou už skoro vůbec (řádově jednotky procent).

P.S.: Vista je IMHO obecně špatný systém.