Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá se použít televize jako monitor ??

Zdrvím mám takovej dotaz (možná trošku hloupej tak néé že mě za něj ukamenujete ;-)) a to takovej jestli jde pouzit klasicka tv jako monitor nemyslim tímm propojení přes tv-out ale jestli existuje treba naka reducke z digitalniho nebo analogového vystupu GK na scart nebo něco na ten způsob prostě mě jde o to že když zapnu PC tak chci by se mě obraz objevil misto na monitoru na tv. když je pc s tv propojeno přes tv-out tak se obraz objeví až po načtení přihlšovací obrazovky u windows což nechci.:-) Předem díky za vaše tipy.!

prevodnik existuje, ale je dost drahy (zvycajne >1000Kc). Vseobecne niektore videokarty vedia aj bootovat do TV-out, ak nie je zapojene nic ine len TV out (ono to zavisi od VGA BIOSu na grafickej karte, takze to zavisi od konkretneho typu a vyrobcu karty).

Ale to co chces je nezmysel kedze TV ma cez TVOut (PAL) realne (ak uvazujem moznost kompletneho prechodu cierna-biela medzi pixelmi) rozlisenie tak 350x250 takze keby si s tym sa snazil normalne pracovat tak do tyzdna by si bol na navsteve u ocneho.
P.S. LCD TV s dostatocnym rozlisenim maju VGA vstup takze tam nepotrebujes ziadne prevodniky.