Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s konfigurací notebooku Dell XPS M1330

Tak jsem nakonec zvolila notebook Dell XPS M1330. Mohl by mi někdo pomoci technickou radou v konfiguraci tohoto notebooku? http://www1.euro.dell.com/content/products/productd etails.aspx/xpsnb_m1330?c=cz&cs=RC1077928&l=cs&s=pa d

Notebook bude pracovní, nebudu na něm hrát žádné hry.
Využití: běžné kancelářské aplikace (Office 2007),
internet (bezdrátový Wifi a přes ADSL), e-mail, pouze otevřít-ne kreslení pár strojírenských výkresů a vytisknout,
menší databáze (pro prezentace), profibanka a Akcenta.
Prostě něco malého, co lehce uvezu a snad to nebude znít snobsky, taky zajímavého na pohled.
Tenhle mne zaujal, ale nevím jestli při tomle využití mám řešit lepší zvuk. a grafickou kartu a ostatní věcičky co jdou v konfigurátoru měnit. S Vistama se holt budu muset smířit:-(.Limit bych měla tak do 34.500,- bez DPH.
Díky za případné rady.

dobrý výběr.

Doporučuju:

- změnit RAM na 2GB
- změnit LCD na ten lepší (dporučený - používá LED podsvícení místo lampy) + musíš změnit typ coveru (-90kč, jeho barvu si vyber (modrá a červená vypadají moc pěkně, viděl jsem osobně)
- změnit záruku na 4 roky NBD (tohle doporučuju zase já ;-))
Cena celkem pak bude lehce přes 34tisíc

zvukovku ani lepší grafiku na aplikace, které jsi vypsala, nejsou vůbec potřeba. O změně CPU bychneuvažoval. Pokud chceš Office, tak budeš muset ještě připlatit (nejlevnější jsou za necelé 3000).

Touchwoode,ten lepší monitor - LED podsvícení = nižší spotřeba, lepší obraz jestli to dobře chápu.
Vistu bych tam asi dala vyšší verzi než Basic.
O té delší záruce jsem taky uvažovala, taky servis ze strany Dellu co jsem našla na internetu by měl být bez problémů.
2 GB RAM to je jasný, zvlášť když budou Visty. Z těch moc nadšená nejsem, ale co změna je život.
Ta bezdrátová konektivita snad taky OK? Doma máme bezdrátovou wifinu, v práci jedem přes ADSL.
Baterii tam dám také tu větší, aby mi na cestál neumřel moc brzo.
Jen tu špekuluji nad tím Bluetooth. Mám chápat, že je taky jen za příplatek? Zatím jsem ho doposavad nepotřebovala, ale člověk nikdy neví...má to cenu?
A to Ethernetový port RJ45 (10/100)to je na připojení kabelem k internetu? Asi lamí otázka co:-[
Jinak díky za radu.

co se týká LCD - přesně tak

Ad Vista - záleží na Tobě, podle mě je to zbytečné, ale záleží na tobě - na stránkávh MS lze srovnat vybavenost jednotlivých verzí. Na doma IMHO stačí opravu Basic, pokud přežiješ bez Aero vzhledu :-)

Wifi i ethernet jsou standardní výbavou, to je bez problémů

Co se týká bluetooth, na ten jsem úplně zapomněl (tj. přidat), rovněž bych doporučil jsště nákup tašky (stačí ta nylonová, sice to není žádná velká paráda, ale notes je v ní v bezpečí)

Baterka záeží na tobě, jestli budeš často fungovat na baterky, já bych ji asi bral.

Rozhodně ale doporučuju ponechat tu záruku, aspoň na 3 roky, protože to je hlavní trumf Dellu, jinak můžeš totiž koupit i jinou levnější značku. Dell dělá Dellem právě ta záruka a servis.