Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: Systémová analýza

Dobrý den,
Pánové, kdo mi s tímhle poradí? :-D

Napište o jaké matice se jedná, doplňte do žlutých oblastí příslušné hrany a uzly a vypočtěte z těchto matic matici P11, překontrolujte matice a opravte případné chyby. Jako výsledek odevzdejte opravené a označené matice, vzorec pro výpočet matice P11 z těchto matic a matici P11.

[priklad6.jpg]

Nie si v skole na to aby si sa to naucil robit ty? Mas skripta/prednasky tak si tam pozri ako sa to robi. Ak niecomu v skriptach/prednaskach nebudes rozumiet tak sa pytaj konkretne ze comu nerozumies.
P.S. zacni tym ze pochopis ze co znamenaju tie kruzky a sipky a tie cisla pri nich. Mas to urcite napisane v skriptach/prednaskach.
P.S.2. ak nemas ziadne skripta ani prednasky tak zacni citanim prednasok na ktore ti dal link AZOR.

Už ze tvé první reakce mi je jasné, co se mi hodláš sdělit, nemusel ses obtěžovat. Vím jak stvořit matici, vím co jsou ty "kroužky" a "šipky", jak říkáš apod. Studuji, ano - dálkově. Ne vše je lehce pochopitelné, když máš jen skripta a nikoho kdo tě "nakopne".

... prva matica v priklade ma 6stlpcov a 9riadkov, takze stplce budu uzly a riadky budu hrany. Druha matica naopak 9stlpcov a 6riadkov. Takze jedna bude P10 a druha P01.
Cisla pri hranach su cisla hran, nie vzdialenosti. Nie je to hodnoteny graf. Tak nech ta to nemyli.
Tak sa pozeraj do grafu z z ktoreho uzla sa dostanes na ktore hrany (druha matica) resp. z ktorej hrany sa dostanes na ktory uzol (prva matica) a doplnuj oznacenia riadkov a stlpcov tych matic. Co na tom nie je jasne? Nerozumiem ti ze co na tom nevies, nevies napisat pismena A-F?

Druha cast je o tom vypocitat P11 z P01 a P10. Mas na to nejake vzorce?

Děláš to tak běžně, že nejprve uděláš z člověka pitomce a potom mu napíšeš co chce slyšet, co? :-) Jo, přiznávám, jsem na to asi pitomý. Všechny vzorové příklady co mám ve skriptech jsou pro mě zcela jiné než ty co mám řešit - to je ale asi tím, že jsem na to blbý, jak jsem psal. Někteří se v podobných srandách vyžívali, mi takové věci nikdy nešly - dodnes je pro mě nepřekonatelná taková banalita jako "vývojový diagram".

K tomu co jsi smazal - bohužel, ten náš učitel nemá nikde ani náznakem podobný příklad. Ale stejně jsi to smazal asi proto, jelikož podle těch definic výše by to mělo být správně.

Zvláštní ale je, že mám v obou maticích opravit chyby a podle mě tam žádné nejsou. I když je uvedeno "případné", tak by člověk čekal, že když už to zmíní, tak tam nějaké budou.

Vzorce zatím hledám marně, ale někde být přece musí, hledám dále. Zatím moc díky.

Můj dotaz byla žádost o to, jak na to jít. Mám tady řešené příklady, některé jsem dokonce i pochopil (čemuž se sám divím), ale tohle prostě ne, proto jsem chtěl vědět jak na to jít. Jsou věci, které se ve skriptech člověk nedozví - třeba to co mi výše napsal MM. Někdy mi připadá, že ti co to píšou se snaží pouze popsat co nejvíce stran. Teď už alespoň vím na čem jsem, nežádám nikoho aby mi to řešil, na to se snažím přijít už půl dne sám.