Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky zpusob je nejrychlejsi pro vyrizeni platby?

Jde o to, ze tu mam slozenku pro O2 (splatnost do 25.2), na dodrzeni splatnosti je zavisle vraceni zalohy. Pokud vim dobre, vyrizeni platby pres postu, tedy slozenkou muze trvat az 7dni, coz je nepripustne. Napada me moznost vlozit to v konkretni bance, kterou pouziva O2 na jejich ucet? Vzhledem k tomu, ze pres vikend transakce pravdepodobne neprobihaji, tak prevodem z uctu to taky asi nestihnu. Vi nekdo, jaka forma platby je nejrychlejsi?

§ 567/2 obč. zák.:

Plní-li dlužník peněžitý dluh prostřednictvím peněžního ústavu nebo provozovatele poštovních služeb, je dluh splněn připsáním částky na účet věřitele vedený u peněžního ústavu nebo vyplacením částky věřiteli v hotovosti, není-li dohodnuto jinak.