Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém s ovládačom zvuku

ahoj. potreboval by som pomoct s ovladačom zvuku, nakolko sa mi ho podarilo nejako odinštalovať. netusim ako, no akosi pocitac bez zvuku nie je ono. Poradte mi niekto ako mam postupovat. Vaše rady rad prijmem i na maily branislav.behina@seznam.cz Je to pre mna dolezite a preto za Vaasu pomoc vopred dakujem

Pan Branislav, tato poradna ma iste pravidla a doporucenia. Medzi inymi tu plati pravidlo verejnej poradne, to je odpovede sa neposielaju na mail. Pristup na internet mate, odpovede si pridte precitat sem. Dalej ak chcete riesit problem, musite uviest vsetky informacie potrebne k jeho rieseniu, tak trebars:

ci mate tu zvukovku integrovanu
ci je v PCI slote
akej znacky a typu je zakladna doska
akeho typu je zvukova karta
preco ho jednoducho nenainstalujete vlozenim CD media obsahujuce ovladace (ci to nieco hlasi a ak ano, tak co presne)
aky mate operacny system a jeho verziu
a dalsie otazky...

Mohli by ste dalej prezradit, ako sa vam podarilo odinstalovat ovladac "len tak". To je pre mna fakt zahada.

Za vase doplnujuce informacie vopred dakujem.

ospravedlnujem sa este som nemal casu poriadne si precitat pravidla. Jasne ze si odpovede dokazem prist precitat sem.
A teraz k tym doplnujucim info. Podla toho co tu mam na monitore, zvuk je itegrovany, maticna doska je od Intelu, presne mam zvuk oznaceny ako Intel 82801 EB ICH5 - AC´97 Audio controller. Pisem to v mene svojej mladsej sestry, ako sa jej podarilo odinstalovat ovladac netusim, nakolko zijem v CR a teraz som doma na "navsteve". Viem za by to bolo jednoduche naistalovat s CDcka, pocitac je vsak skladany rodinnym známim a preto tu CD nie je. Operacny system je Windows XP. Netušim aké dalšie otázky potrebujete k tomu aby ste mi pomohli vyriešiť moj maly rodinny problem, urcite Vam ich rad zodpoviem. Som v tomto smere laik, s niecim si dokazem pomoct, no toto je uz akosi mimo mna.

www.slunecnice.cz - tam si najdi a stiahni everest home, a pozri si aku presne zakl.dosku to hlasi (vyrobca - typ) a potom si stiahnes ovladace na zvukovku zo stranok vyrobcu zakl.dosky. Ak je doska od intelu tak ma aj nejake presne oznacenie a ovladace mas na www.intel.com

Intel 82801 EB ICH5 - AC´97 Audio controller nie je zvukovka, len kontroller. Rovnako ako SATA kontroller nie je harddisk ani CDROMka, ale len SATA kontroller.

Brano sa mi ozval na ICQ a poziadal ma, ci by som mu neporadil online pri rieseni problemu, tak som privolil, sem som prisiel postnut riesenie.

Takze problem bol v tom, ze nesiel zvuk, v Device manageri bolo jedno nezname zariadenie a v nastaveniach zvuku sa nedalo vybrat zvukovku (len Bluetooth zariadenie).

Chybajuca zvukovka:
[http://img257.imageshack.us/img257/3861/bluetoothav hsaudiows0.png]

Nezname zariadenie v Device Manager-i:
[http://img139.imageshack.us/img139/9513/unknownaudi odevicewq0.png]

Autor otazky nakoniec uspesne nasiel CD s ovladacmi motherboardu (Intel i865G), zariadenie nainstaloval.

[http://img139.imageshack.us/img139/8317/ac97audiode vicegf8.png]

Avsak zvuk stale nesiel, poradil som skusit dxdiag zvukovy test, zvuk siel len z MS Synthetizer-a, ostatne boli ticho, na spodku aj vypisalo chybu:

[http://img139.imageshack.us/img139/3825/dxdiagzvukd w5.png]

Tak sme to riesili odobratim zvukovej karty z Device managera, nasledny restart a opatovna instalacia zvukovky (prebehla automaticky pri starte).

Chyba v dxdiag zmizla, pokracovanie sme odlozili na rano, rano uz zvuk fungoval, ako mal. :-) Problem vyrieseny.

ps: ak sa tu zastavi niekto kompetentny, prosim oznacit za vyriesene, vdaka. :-)