Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem trojský kůň

Ahoj, mam jednu z novejsich verzi nod32 a do karanteny se mi ulozilo nekolik "nebezpecnych souboru", trojsky kun... jenze nevim co s tim, kdyz jsem je hledala pro manualni smazani, nenasla jsem je. nevim co s tim, predpokladam ze to v karantene nema zustat navzdy... dík za odp. sheldon

loading...

Určitě budou ve složce Quarantine. Ničemu tam ti koníci neubližují, nechal bych je na pokoji.
NOD32 verze 3: Tools/Quarantine. Česky možná Nástroje/Karanténa.

A je to v Documents and Settings\jméno\Local Settings\Data aplikací\ESET\ESET NOD32 Antivirus\Quarantine\
Aspoň pro Windows XP.

Není třeba panikařit, karanténa je bezpečná více než kondom.
Ten slouží, eh vlastně karanténa slouží k tomu, že pokud máš napadený
nějaký pro tebe důležitý soubor a AV ho prozatím nedokáže vyléčit,
tak zpravidla po čase ho aktualizovaný AV vyléčit dokáže.
Pak stačí soubor z karantény obnovit a voila, data jsou zachráněna.

Já bych chtěl jenom dodat, že "inteligentní" viry, které se dokáží navázat na výkonný soubor com/exe (jako v dobách dřevního DOSu) už dnes v podstatě neexistují a veškeří trojani jsou sami o sobě škodlivý kód a NENÍ tam co léčit, pouze .... smazat, zabít, zahlušit . Tu možnost "léčení" poskytují AV firmy dle mého soudu jen jako placebo pro neznalé uživatele, kteří následně alespoň nejsou "stresováni" tím, že jim AV chce něco vymazat. Karanténa přece jenom působí důvěryhodněji/vědečtěji.
Zároveň jsem si vědom, že při planém poplachu by nekompromisní mazání mohlo způsobit škody.
Zůstaňme tedy u karantény a pokud provoz ukáže, že to nemělo negativní vliv (dle mého 99,99% případů)soubory z karantény nenávratně smazat ..... (každý AV to umí).