Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyber operacniho systemu pri zapinani PC

Zdravim. Jelikoz jsem chtěl ozkoušet i jiný OS než Windows, tak jsem si nainstaloval UBUNTU (dal jsem mu kus mého disku, na zbytku je stále WinXP), to si obšem obsadilo v seznamu operačních systému které můžu zvolit při zapnutí PC obsadilo první pozici. Myslel jsem že upravim soubor boot.ini ve windows a bude vše OK, ale chyba. Boot.ini se od instalace nového OS nezměnilo, tudíž tam neni co změnit. Jak tedy můžu oblivńovat seznam pro výběr OS? Kuju.

no do windows se dostanu zvolením windows při tom výběru OS při zapínání, ale rád bych si v tom seznamu dal windows na první místo a ubuntu až na druhý, taky bych rád zkrátil tu dobu co je na výběr než si to zvolí samo