Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj bez FANu

Mám starý počítač třídy 486 sloužící jako FTP server, a uTorrent.
Nemá jediný FAN, pouze jeden a to ve zdroji. Zdroj je na volném prostoru - tedy nikoliv schován někde v kejsu. Vyfukuje skoro vždy docela chladný, nijak nezahřátý vzduch. Zdroj je 200W standard ATX.
Je možné bezpečně tento FAN vyřadit z činnosti a tím dosáhnout prakticky tichého PC? (Teda až na HDD) ale to se dá snadno pořešit.

Mám strach aby něco v tomto případě nevyhořelo.

Tady ti nikdo nezaručí, že by to bylo 100% bezproblémové. Pokud se ti chce bastlit, tak by stálo za to vyrobit masivní pasiv na zdroj a nebo vyměnit větrák za větrák s řízením otáček, nastavených 400-500 o/m bývá bez znatelného hluku. Často se taky ze zdroje odstraňuje ochranná mřížka u větráku..... projdi si stránky s tématem PC tuningu nebo googluj.

Nie ze nezaruci, kazdy mu zaruci ze to bez vetraku zarucene zhori :-)
Bastlit v zdroji chladice nesmie. Aj kvoli vyhlaske, a aj kvoli tomu ze to co zbastli bude zivotu nebezpecne.

Znizenie otacok vetraku samozrejme sa da, diodami, seriovym odporom napr. 33ohm/1W apod, prip. lepsie asi kupit iny vetrak s rovnkaymi rozmermi (asi tam ma normalny 80mm) ktory ma nizsie otacky a je tichsi tiez sa da, a vymenit ten v zdroji.

P.S. zdroj otvarat preistotu len potom ako bol aspon hodinu odpojeny od 230V...