Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměti

Prosím o radu,
Sehnal jsem do své desky MSI KT4V (MS-6712) rychlejší procesor AMD Athlon XP 2500+(Barton), původně jsem tam měl AMD Athlon XP 1700+. Ale samozřejmě abych dosáhl vyššího výkonu nastavil jsem hodnotu v biosu FSB na 166Mhz. Jenže systém je nestabilní a nepravidelně se restartuje. Mohlo by to být paměťovými moduly?
Mám na desce obsazené všechny pozice těmito moduly:
DIMM1: 128 MB PC2100 DDR SDRAM
DIMM2: 256 MB PC3200 Nanya M2U25664DS88B3G-5T
DIMM3: 256 MB PC2100 DDR SDRAM
A ještě pro úplnost, sestava s Windows XP Profesionál, původním procesorem AMD Athlon XP 2500+
(FSB 133Mhz) prcovala stabilně. Myslím, že nejednodušší by bylo investovat do rychlejších pamětí.
Předem moc dík za jakou koliv radu.

Skus tam nechat len jeden modul napr. ten PC3200 (daj ho do prveho slotu t.j. toho co je najblizsie k CPU), a uvidis ci to potom pojde stabilne, ak ano tak tam dokup este jednu PC3200. Tie 2100 su len 133(x2)MHz, to by mohlo robit problem (nemalo by, ale mohlo).
Pamate mozes aj otestovat disketou z www.goldmemory.cz

Barton ma mat tusim FSB166, takze to je spravne, nemalo by to robit problem. Problem moze byt aj napr. slaby zdroj (skusit iny si pozicat), alebo ak ta doska je starsia tak aj starnuce kondenzatory na doske, apod. Moze byt aj blbo nasadeny chladic, kontrolovat teplotu CPU vo Win...