Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD LG - out of range při digitálním zapojení

Koupil jsem si LG L225WT. Doporučené rozlišení je 1680x1050 při 60Hz. Při zapojené přes D-Sub analogově není problém, ale při změně vstupu na digitální DVI zahlásí monitor chybu OUT OF RANGE (znamená, že signál je vysílán pod krmitočtem, který není monitor schopen zobrazit), a pokaždé uvede jíné hodnoty aktuálního kmitočtu. Zkusil jsem už snad všechny možné kombinace rozlišení a pořád nic. Na netu jsem našel, že by mohl byt problem v komunikaci BIOSu a grafické karty.

Poraďte prosím, děkuji.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Základní deska: ASUS A7N8X-E, AMD Athlon XP 2800+, GK ATI Radeon x1600 Pro.

Tak ten analog odpoj a restartuj. A skontroluj ze mas DVI-D kabel (3rady pinov)
P.S. alebo pod Win v ovladaci grafickej karty (ikona "ATI" vpravo dole) si prepni vystup na digitalny, az potom prepinaj monitor. Tam si mozes nastavit aj refresh a vsetko pre digital, mozes si tam asi aj zapnut dualview (aj analog aj digital sucasne)... Ak si to tam neprepnes tak ti z digitalneho vystupu grafiky nic nepojde.
a mozno sa budes divit ale cez DVI-I kabel sa da prenasat aj analog, na to som sa pytal, ze co tam mas za kable.

s biosem to nijak nesouvisí.
máš možnost připojit naráz 2 monitory? nebo se z jiného pc v síti připojit přes vnc/vzdálenou plochu k tvému pc, z toho vzdáleného pc pustit na tvém stroji C:\WINDOWS\system32\desk.cpl, tam nastavit správný refresh ať ho uvidí i tvůj dvi monitor.

Rucni nastavovani frekvence, prehazovani a zkouseni kabelu...to uz jsem vsechno udelal jeste nez jsem sem napsal. Takova banalita v tom nebude. Digitalni vystup tu mam zobrazenej, ale kdyz na nej spustim monior tak mu karta posle jiny parametry, nez mam nastaveny. Cetl jsem nekde na foru, ze borec rikal, ze se musi prepsat udaj v nejakym soubouru, aby se grafarna neridila instrukcemi z BIOSu ale z winu. Radil to na stejny problem, ktery mam ja, ale bylo to pro Linux, takze to nemuzu pouzit.

Mozes prosimta napisat ze co kde nastavujes?
V controlcentre klikni na displays manager, klikni na desktop2, hore si vyber digitalny vystup, nastav na klonovanie (pravy klik na desktop2 - clone desktop1), a dole si nastav rozlisenie a refresh 60Hz a OK. Skus to cele robit najprv s nizsim rozlisenim napr. 1024x768
Mozno potrebujes duallink DVI kabel, napises uz ze aky mas DVI kabel? http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interfa ce#Connector

Skusal si uz vsetko vypnut, pripojit len DVI, a zapnut monitor, monitor prepnut na digital, zapnut PC, pockat kym nabootuje WinXP? Nevidis nic? Nema grafika dva DVI vystupy? Ak ano tak skusil si takto oba DVI vystupy?

Grafika ma jeden vystup. Vsechno co popisujes jsem zkousel. Kabel mam DVI-I (takovy je na kazdem monitoru). Muj problem je, ze grafarna vysila v jine frekvenci, nez nastavim v pocitaci a tim padem to nemuzu ovlivnit. Potrebuju to nejak obejit.

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P072AEFEBFD5FC 744C125737F0053B41C.html?ansid=18

toto vyvraci spekulace o spatnem hardwaru.

Do toho monitoru chodi treba 89,4 kHz horizontalne a 120 Hz vertikalne (a porad je to ale jiny, pri kazdym spusteni i kdyz jsem nic nemenil)

Jeden borec psal k tomuto problemu na netu, ze za to muze BIOS, ze to nejak zmate. Ale jak to vyresit psal na Linux, takze mne to bylo k hovnu. Psal, ze se musi v nejakym souboru prespsat cosi, aby se to neridilo BIOSem a ze to pujde.

Linux je nieco uplne ine. Ty mas Windows a aj Windows ovladac a to co ide do vystupu riadi ovladac. Ak ti to nenabehne tak mas smolu monitor alebo grafika je nahouby. Mozes pozriet na webe vyrobcu grafiky ci nie je upgrade VGA BIOSu, nemal by ale mat vplyv na to co nastavujes v CCC.

V CCC mas este u parametrov tlacitko "force" aby si vnutil tie parametre ktore si nastavil.
Problem je mozno aj ze ti to rozpozna analogovy monitor lebo mas DVI-I kabel a len jeden vystup kde je aj analog, mozno by som skusil DVI-D kabel si niekde pozicat na skusku, a radsej duallink, vela sanci tomu nedavam ale mozno to pomoze.
Ak ma ta karta TV vystup tak sa prepni na TV a tam skus nastavovat potom klonovanie na digital, aby sa do toho nedrbal furt ten analog.

monitor ma klasicky jenom DVI-I, takze kabel DVI-D by tam nesel. V CCC jsem zkusil ponastavim vse, co mi prislo pod ruky, ruzny kombinace. Hacek je v tom, ze GK vyslala jiny signal, nez jsem nastavil. Taky bych mel zminit, ze jsem zkusil i GF 5500 a udelalo to to stejne, takze vada na GK nepripada v uvahu.

Ja myslel, ze jsou tu lidi, kteri vi neco vic nez ostatni. Uz jsem nekolikrat psal, ze takovy banality mam pod palcem a taky jsem napsal, ze signal co vysle karta neni ten co jsem nastavil ve winu. Monitor napise chybovou hlasku a napise, o jake frakvenci do neho jde signal (zdaleka se neshoduje s nastavenim). A omlouvam se za preklep s piny, samozrejmne monitor ma DVI-D sigle, takze DVI-I bych do nej nedostal.

nepotkal jsem dvi výstup, přes který by grafika posílala něco jiného než 60hz. pokud není závada v kabelu, půjč si jiný monitor.

pokud začneš svůj dotaz tvrzením, že za refresh grafiky je zodpovědný bios, nediv se že ti nikdo nevěří žes zkoušel jiný kabel - což jsi upřesnil až dodatečně, to jen na vysvětlenou.

akorát mě napadá, že dvi výstup má nějaké omezení co se týká větších rozlišení, ale nic konkrétního si nevybavím, směle surfuj. pro vyšší rozlišení je právě určeno hdmi připojení.
edit: tak podle wiki máš ještě rezervu.

edit2: (ale celou předchozí diskusi jsem nečet, jen uvažuju nahlas) za mód grafiky můžou ovladače, a .inf soubor monitoru - místo jeho hledání by parametry měla zjistit grafika přes ddc linku. když zkusíš jiný lcd s dvi, zobrazuje se ti správný typ monitoru?

Cetl jsem to zbezne, ale nedozvedel jsem se, jestli nevidis ani prubeh bootovani, ci pouze GUI Windows. Pokud to dela jen ve win, zkus tohle: bootni do VGA rezimu, pak v CCC na karte "Vlastnosti dig. displaye - Vlastnosti" zatrhni "Snizit kmitocet DVI pro vysoka rozliseni" a "Jiny provozni rezim". Uloz a restartuj win do normalni konfigurace.