Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pinnacle

Dobrý den.
Už asi rok bez problémů pracuji s Pinnacle Studio 10 Plus.
Přetahuji video z analogové kamery Sonny přes Dazzle - spojení cinch
do souborů .avi.
Nyní se mi zpožďuje primární akustická stopa za obrazovou stopou, takže komentáře k jednotlivým klipům nesouhlasí.
Budu vděčný za radu - děkuji.
Pokorný Brno
mail mp.brno@seznam.cz

Zpožďuje se o konstantní čas? Nebo to zpožďování s časem roste?

Nevím jak v pináklu, ale ve Vegasu je možné zvukové a obrazové stopy oproti sobě posunovat; třeba to půjde i v něm. Zkus nějak zrušit vazbu video/audio, posunout na správnou pozici a (pro další úpravy) znova svázat.

Děkuji za rychlou reakci.
Myslím, že zpožďování s časem roste, přitom ale zvuk není zkreslený.
Problém ale není konstantní - ze čtyř stahovaných klipů to udělalo
u tří, čtvrtý (poslední stahovaný) byl zase ok.
Všiml jsem si, že u těch problémových klipů se videové náhledové okno při stahovaání zobrazovalo trhaně, ve skocích, ale to už se občas stalo i dřív a ke zpoždění zvuku nedocházelo.
Pškný den - Pok.

Pinnacle studio je mizerný program. Obvykle se problémy stupňují s délkou klipů a délkou celého projektu. Zkusit jedině rozdělit velká videa na několik částí, zvětšit paměť počítače, zvětšit volné místo na pracovním disku. Nicméně řádné fungování od tohoto zmetku čekat nelze. Musíš zkusit experimentovat, někdy pomůže i odstřižení kousku začátku či konce. Protože nemám čas na zkoušení, letěl tento program z mého počítače velice záhy. Doporučuji používat jiné programy, které jsou i rychlejší, já používám Cyberlink Power Director k plné spokojenosti.