Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bios

Jsem laik.Nastavoval jsem cd romy v biosu a asi jsem neco spatne nastavil.Když se mi vypna PC za chvili nastartuje znova.Prosím poraď te co jsem po... Zdeněk

v biosech z tohoto století není u cd co nastavovat. ide mechaniky musí být akorát správně najumperované, ať se nehádají s druhým zařízením na kabelu. v posledních letech u disků tolik oblíbená poloha "cable select" dělá jen potíže, nastavil bych jednotky výhradně jako master / slave. u sata si to chipset řadí sám.
a windows xp se stejně o jeho nastavení příliš nestarají.

spíš bych řekl žes zároveň zabrousil do nastavení "power" režimů = souvisejících s napájením.
vem brožurku k desce nebo se dívej jestli máš v biosu help. kde se aktivují různé uspávací režimy a taky probouzení síťovkou (wol), klávesnicí, a taky tam bude odezva co má dělat po výpadku napájení (obnovit předchozí stav, zapnout, zůstat vypnutý). je možné že si úplně nerozumí zdroj s deskou (prodleva na uspání), a špatným nastavením jsi to dorazil.