Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soubor WAV

Ahoj
Prosím může mi někdo zodpovědět co je to za hudební formát WAV?Dá se nahrát na CD a pak pouštět v CD přehrávači nebo jen v počítači?Já jenom vim,že na klasickém CD má příponu CDA.Jsem neználek tak díky za odpovědi.

ano, pokud máš normální vypalovací program typu nero, pak stačí !vybrat_audio_cd! a přidat tam ty soubory - nero už se o to postará.

jen doplnění: .cda které vidíš u audio cd v průzkumáku, nejsou hudební soubory, jsou to jen jakési odkazy na ty tracky. audio cd není datové, má jinou strukturu, nestačí proto průzkumákem zkopírovat jen ty cda, ale cd se musí v nějakém programu ripnout (vyčíst a uložit jako .wav)
naopak když už máš wavy, stačí je v neru vybrat do okna cd a vypálíš čitelné audiocd.