Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okení aplikace v C++

Ahoj. Jake knihovny GUI jsou dnesnim standartem pri programovani "oken" v C++? Vubec v tom nemam prehled. Dosud jsem delal vse v konzoli a chtel bych prejit k okenim aplikacim. Dekuji.

Neviem co je standardom ale ak mas napr. visual c++ tak tam mas MFC kniznicu aj s celkom dobrym helpom a prikladmi v MSDN.

P.S. ak si doteraz okenne aplikacie nikdy nerobil, tak na zaciatok dolezita vec ktoru by si mal mat na pamati - okenna aplikacia je riadena udalostami (t.j. nebezi program od zaciatku do konca tak ako to poznas z konzoly, ale win ti vola kod v zavislosti na akciach uzivatela alebo v zavislosti na nejakych inych udalostiach). Ak potrebujes dlhotrvajuci vypocet tak na to sa zvycajne vytvara dalsi thread (worker thread) aby hlavny thread nebol blokovany aby okenna aplikacia mohla dalej reagovat na uzivatelske akcie.
Sice aj okenna aplikacia ma nieco ako main(), ale s tym sa zo zaciatku radsej nezaoberaj, to je aj tak skryte v kniznici takze s tym u beznej okennej aplikacie neprides do styku...

Ok diky moc... ano mam visual studio 2005... Vlastne jsem s udalostmi setkal kdyz jsem zkousel C#, ale moc mi to nevyhovovalo. Potreboval jsem neco nizkourovnoveho, co se temer blizi jazyku symbolickych adres. Naucil se Cecko a ted nabaluju OOP s C++. Do ted jsem vsak programoval pro konzoli... Ted jsem si precetl neco o WinApi, ale v mnoha clancich pisou, ze uz je to zastarale...

Ja si sice nemyslim ze zrovna to je ta krasna vysnivana buducnost :-), ale MS .NET celkom pretlaca a kdejaki programatori v tom robia aj uplne najstupidnejsie aplikacie ktore by sa dali spravit bez NET a mozno by to bolo bez toho aj lepsie, a uzivatel by nemusel tahat xy MB hovadin frameworku, ale to by ten programator asi nebol "in" keby nepouzil .NET :-), takze mozno to bude v buducnosti fakt samozrejmost...

Na lowlevel urovni ide podla mna cez WinAPI aj ten framework. Samozrejme priamo pouzivat WinAPI fcie je neefektivne (dlha doba vyvoja), ked existuje kopa kniznic/frameworkov/apod, ale ked pouzijem WinAPI tak presne viem co v tom programe mam a nie som zavisly na zabugovanej kniznici/frameworku :)