Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení

Dobrý den,
1. problém: mám tuto grafiku: ASUS EN8500GT SILENT/HTD, 256MB DDR2 (800MHz), NVIDIA GeForce 8500GT (459MHz), PCIe x16, SLi, 128bit, DVI, Pasivní chlazení. Chtěl jsem se zeptat, jaká je její "provozní" teplota a v případě jakým ventilátorem jde doosadit,
2. problém: jakým způsobem se osazuje ventilátor na skříň - Eurocase MiddleTower 5436 černo-stříbrný (black-silver), ATX 400W P4, LCD displej, 2x USB - má to dvě možnosti 80x80 a 120x120, který je lepší a kterým směrem by měl ventilátor hnát vzduch.
Díky všem za rady

Pasivní chladiče nyní vyráběných karet /třeba moje dřívější 8600/ dosahují při zátěži až 100stupňů a nelámal bych si zas tak s teplotou hlavu. Připevňování jakýchkoliv chladičů přímo na GK nedoporučuji. Pokud chceš teplotu snížit vylepši chlazení skříně nebo vyvrtej do boku case díru přímo naproti graf. kartě.

2. dal bych ventilátor pod zdroj 120*120 tak aby vyfukoval. Dost eurocasů má ale vzadu místo jen na 80x80 nebo 90*90. Mám vyzkoušenou značku silencer nebo xilencer -už nevím. Levné do 200kč a tiché. V balení máš i šroubky.