Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PayPal - pokus o phishing - varování !!!

!!! VAROVÁNÍ VŠEM !!!
Dnes ráno jsem dostala podvodný email, který vypadá jako odeslaný z PayPaL.com, ale jde o podvod. Oznamují mi, že k mému PayPal účtu byla změněna emailová adresa a pro potvrzení této změny chtějí, abych se přihlásila na adresu PayPal.com a potvrdila změny. Problém je v tom, že nějaký šikula si registroval doménu PayPai.com - jenže když to měkké i napíšete hůlkovým písmem, vypadá to jako malé L Takže mi to nabízí, abych se přihlásila na podvodnou stránku www.paypaI.com - zadala tam heslo ke svému účtu atd.

V textu jsou odkazy, které se mi sem nedaří zkopírovat, ale místo na stránky opravdového PayPal.com směřují na 61.16.232.131:90

Vzhledem k vážnosti situace prosím o přišpendlení varování nahoru.

Email vypadá takto:
Předmět: [Notice] - The e'mail address associated with your account has been changed !

Text:
Dear member,

Thanks for visiting www.paypal.com! Per your request:
The e'mail address associated with your account has been changed.
The new e'mail address is jiri.cehovsky@alternativa.cz.

You have successfully changed your password.

If you don't agree with this e'mail address and if
you need assistance with your account click here and login.

Visit your account at www.paypal.com to view your orders,
make changes to any order that hasn't yet entered the shipping process,
update your subscriptions, and much more.

Thanks again for shopping with us.

Sincerely,
PayPal

For more information on protecting yourself from fraud, please review the
Security Tips in our Security Center.

Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you will
not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account and click
the Help link located in the top right corner of any PayPal page.

------------------------------------------- ---------------------

PayPal Email ID PP1263

Tohle je uplne normalni, takovych mailu dostavam nekdy i nekolik tydne. Nejjednodussi reseni je zapamatovat si, ze vse co chce clovek resit na Paypalu, se resi vzdy jen na www.paypal.com a nikdy ne pristupem odjinud a nebo klikanim na linky a pak si muzou takovito podvodnici akorat zkusit rozeslat dalsi maily. Navic tady varujes pred nekym, kdo zitra uz na ty strance pravdepodobne nebude. Porad dokola to tihle sasci meni. Sleduju to uz dyl, jak mne to chodi a pokazde se to meni.

Ja nevim jak to delam, ale uz ponekolikate jsem si dal upravit prispevek a ono ho to vlozi podruhe.
Duplicitní příspěvek vymazán :-)(fromM2U)

Tohle je uplne normalni, takovych mailu dostavam nekdy i nekolik tydne

Taky dostávám poštou hodně "smetí", ale s pokusem o phishing jsem se u PayPal.com setkala poprvé, proto to sem píšu. Člověk hloubavý a znalý problematiky na to nenalítne, ale leckteří BFU by mohli. Pokud by moje varování pomohlo byť jen jedinému člověku, budu ráda.

Samozřejmě jsem posílala upozornění na podvodný email na spoof@paypal.com