Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Práva uživatelů

Zdravím
Mám WXP home edition dříve jsem si tím nelámal hlavu ale okolnosti mě dohnaly k úvaze nad účty na tomto počítači.Kdo má právo třeba nainstalovat nějaký program správce počítače nebo taky uživatel prosím pomozte mi vnést do této oblasti trochu světla.

Jsou 3 zakladni urvone uzivatelu:
1. spravce pocitace (ADMINISTRATOR) - muze vse
2. pokrocily uzivatel (Power User) - ma urcita omezeni, je to takovy prechod mezi uzivatelem a spravcem. Nemuze instalovat systemova zarizeni apod.
3. uzivatel (USER) - tohle by mel byt normalni uzivatel

Obycejny uzivatel by mel byt s pravy USER
Pokud je treba neco instalovat, operacni system si pod uzivatelem USER rekne o jmeno a heslo spravce pocitace, takze neni treba se ani odhlasovat a znovu prihlasovat.

Doporucuji precist si velmi dobre clanky od Vladimira:

Pracujeme s neprivilegovaným účtem (I)
Pracujeme s neprivilegovaným účtem (II)