Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Teplota procesoru (Prescott)

Ahoj,
upgradoval jsem starší počítač (výměna cpu) a zděsil jsem s teplot.

V klidu cca 58°C, v zátěži (asi 2hod) 81°C. Zkoušel jsem 2 různé chladiče (CoolerMaster a BOX -otáčkyna max) a teploty +- stejné.

Procesor nepoužívá v zátěži throttling. Měřeno Everestem,speedfanem. V case je desktop, osazen 2x80 1x 120.

Teploty v case teploty chladiče se mi zdají stejné jak s předcozim cpu.

Současné CPU :

Celeron D 2,93 GHz Prescott

Předchozí :

Celeron 1,7 Ghz Wilamette

Na diskuzích jsou celkem časté i teploty kolem 90°C.

Je ta teplota "normál"? Jakou může mit takový horký proceosr životnost ?

Díky

Nesouhlasim.

Ty teploty nejsou v norme ani nahodou.

Sice Celerony vubec nepouzivam, ale co se tyka Prescottu, at uz Pentuim 4 nebo Pentium D, tak 80 stupnu pri zatezi je opravdu moc, normalni je tak 65, ale s dobrym chlazenim se da i pod 60.

Ja bych doporucoval oddelat chladic, vycistit a znova maznout pastou a dat chladic.