Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sponzorovaný odkaz, psaní některých znaků na klávesnici bez přepínání na EN klávesnici

Mám dva dotazy:
1. Co je to sponzorovaný odkaz, který se mi někdy objeví při vyhledávání na internetu?
2. U psaní některých znaků na klávesnici musím na liště Windows myší přepínat na anglickou klávesnici a až ten znak napíši, pak přepnu zase na českou. Jak jde na klávesnici některé znaky psát a nemuset přepínat na anglickou klávesnici(EN)? Ten znak je totiž na klávese vlevo dole nebo vlevo nahoře. Například zavináč mám na jedné klávese vlevo nahoře(mám Notebook). Nefunguje mi to nijak napsat s Altem.
Děkuji

loading...

Potřebuju hlavně zavináč, další znaky nejsou až tak nutné...ale fungují ty klávesové zkratky s Altem i na klávesnici v notebooku(kde není samostatná část klávesnice pro čísla)? A ty zkratky(např. pro zavináč) fungují všude? (na netu, ve Wordu...)?

Záleží jestli máš QWERTY, nebo QWE*TZ (sprostá slova píšeme s hvězdičkou)
V prvním případě se píše přes pravý alt to, co vidéš na klávesách např. ěščřžýáíé (napíše se @#$%^&*())
Ve druhém případě jsou to klávesy xcvbnm = #&@{}, sdfgh = đĐ[], we = |€.
Takže zavináč na normální klávesnici AltGr+ě a na pornoklávesnici AltGr+V.