Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr laserové barevné tiskárny - multifunkčího zařízení

Dobrý den
byl mi svěřen výběr nového multifunkčního zařízení do kanceláře s poměrně velkým provozem. Mělo by se jednat o barevnou laserovou tiskárnu v ceně cca 20t - 30t. Nemám s tiskárnami v této kategorii naprosto žádné zkušenosti, nepodařilo se mi najít ani žádný srovnávací test, proto uvítám všechny postřehy, osobní zkušenosti, doporučení konkrétních modelů, prostě všechny informace, kterých bych se mohl nějak chytnout.
Děkuji

s poměrně velkým provozem

v tom případě zapomeň na řešení za 30 tisíc. A to myslím smrtelně vážně.

Na opravdu velké zatížení (řádově stovky výtisků) bych doporučil nějakou kopírku s ethernetovým printserverem. Moje oblíbená značka je pak Xerox. Ověřená, spolehlivá, bez problémů. Pak se dá ještě Minolta, ale to je o level níž.

Dobrý den,
pokud je v kanceláři opravdu velký provoz, tak je koupě takového zařízení "finanční sebevražda". Tisk barevné stránky vyjde (velmi zhruba - prosím nekamenujte mě!!!) při optimistickych odhadech a 5ti procentním pokryti tak na 2,50Kč (fakt bych nerad zabředl, do hovoru, že některé zařízení tiskne za 2,48atd.. :-( ). Pokud vytisknete v kanceláři 100 stran denně a všechny budou barevé a téměř prázdné (což odpovídá 5ti procentům), tak za hrubého odhadu, že na tom pojedete v měsíci tak 20dní a 12 měsíců v roce, tak za spotřebák dáte 60.000Kč - slušnej obchoďák Vám ten stroj nabídne se slevou nebo skoro zadarmo, protože se pěkně napase na spotřebním materiálu.. :))